• شناسه خبر : 32031
  • تاریخ انتشار : 04 مرداد 1399 - 01:52

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل امسال از تدوین و اجرای ۲۰ برنامه زیست محیطی در استان خبر داد.

محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل امسال از تدوین و اجرای ۲۰ برنامه زیست محیطی در استان خبر داد.

سعید شهند روز شنبه با بیان اینکه این برنامه‌ها در چهار شاخص تدوین و اجرا خواهد شد، گفت: طرح‌هایی مانند مدیریت مناطق، ارتقای سطح زیست محیطی مناطق تحت مدیریت، طرح حفاظت و احیای تالاب‌ها و جمع‌آوری و ارسال نمونه‌های تنوع زیستی از جمله آنهاست.

وی افزود: تهیه و تدوین طرح مدیریت زیست بومی تالاب نئور، احداث مرکز بازدیدکنندگان تالاب تپراق‌کندی، تامین حق آبه تالاب‌ها و رودخانه‌های استان،  برگزاری کارگاه ظرفیت‌سازی مشارکت مسوولان و جوامع محلی منطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال و پیشنهاد منطقه شکار ممنوع جدید سبلان از جمله مهم‌ترین اولویت‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان است.

وی با اشاره به فعالیت ۵۹ محیط‌بان در ۱۲ پاسگاه محیط‌بانی استان بیان کرد: تعمیر و تجهیز پاسگاه‌های محیط‌بانی بویژه در منطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال با هدف حفاظت بهتر از این منطقه در دست اجراست.

او با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دستگاه های اجرایی جهت اجرای برنامه مدیریت جامع تالاب نئور گفت: در این طرح تمامی ذینفعان مدنظر قرار گرفته تا علاوه بر بهره‌برداری پایدار از تالاب در حفاظت آن نیز مشارکت می‌کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up