• شناسه خبر : 32035
  • تاریخ انتشار : 04 مرداد 1399 - 01:16

نماینده مردم اردبیل در مجلس افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس برای جاماندگان سهام عدالت برنامه‌ریزی خوبی را انجام داده تا ۱۰ میلیون نفر از مزایای سهام عدالت با اولویت خانواده‌های محروم و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استفاده کنند.

سهام بورس

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مصوبات اخیر کمیسیون اقتصادی مجلس را یادآور شد و بیان کرد: اخذ مالیات از خانه‌های خالی در صحن علنی مجلس به تصویب رسید تا افرادی که دارای چندین واحد مسکونی هستند نسبت به اجاره دادن آن و معاف بودن از پرداخت مالیات اقدام کنند.

موسوی افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس برای جاماندگان سهام عدالت برنامه‌ریزی خوبی را انجام داده تا ۱۰ میلیون نفر از مزایای سهام عدالت با اولویت خانواده‌های محروم و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استفاده کنند.

وی گفت: با هدف پوشش بیمه همگانی قرار است ۳ میلیون واحد ساختمانی در کشور از پوشش بیمه‌ای استفاده کنند تا در موقع وقوع حوادث از طریق بیمه حمایت‌های قانونی انجام شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل ادامه داد: تمام نمایندگان استان در مجلس انقلابی یازدهم در حوزه‌های مختلف کارها را با یک رقابت دوستانه پیگیری می‌کنند تا بیشترین توسعه و تحول در این دوره اتفاق بیفتد.

موسوی گفت: نوسانات قیمت ارز و سکه در این شرایط بیشترین ضربه را به واحدهای تولیدی و کارگری وارد کرده که امیدواریم در این شرایط سخت دولتمردان به مهار تورم ناشی از نوسانات سکه و ارز توجه کنند.

وی به تنگناهای معیشتی مردم به ویژه در شرایط کرونا اشاره و اظهار کرد: آسیبی که کرونا به اقتصاد ایران وارد کرد کمتر از تحریم آمریکا و اروپا نبوده و همه باید به رفع مشکلات در این حوزه کمک کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی استان اردبیل را استان کمتر توسعه یافته معرفی و خاطرنشان کرد: در این استان محروم بسیاری از خانواده‌ها از سرپناه مناسب بی‌بهره‌ هستند که ساخت واحدهای مسکونی برای این اقشار و همچنین پرداخت تسهیلات با نرخ سود چهار درصد برای ساکنان بافت فرسوده باید مورد توجه قرار گیرد.

موسوی افزود: ما نباید بر تعیین تکلیف باغ شریعت که دارای مالک خصوصی و ابهامات حقوقی است، اصرار کنیم بلکه بهتر است از مانور دادن روی این موضوع و تعیین تکلیف باغ شریعت که صاحب آن تمایلی به فروش ندارد اصراری نداشته باشیم.

وی ادامه داد: در صورتی که راه آهن اردبیل با این شرایط به اتمام برسد ابتر خواهد ماند و انتظار این است که راه آهن اردبیل به پارس‌آباد و حوزه قفقاز متصل شود تا امکان توسعه همه جانبه این خط ریلی به عنوان کریدور شمال به جنوب مورد توجه قرار گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up