• شناسه خبر : 32119
  • تاریخ انتشار : 05 مرداد 1399 - 02:23

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به بیکاری ۱۹ هزار نفر بخاطر کرونا افزود: سهمی که برای شهرستان‌ها مد نظر بوده بیشتر از این ارقام است ولی متأسفانه افرادی که از شهرستان‌ها معرفی می‌شوند موفق به عقد قرارداد نمی‌شوند.

بیکاری- افسردگی

قاسم رحیمی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل که با حضور نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به وجود جمعیت یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفری در استان اردبیل عنوان کرد: بر اساس آمارهای سال گذشته شهرستان خلخال ۸۳ هزار نفر، کوثر ۱۹ هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت دارد و با توجه به اینکه در حال حاضر در استان اردبیل یک هزار ۸۳۲ شرکت تعاونی فعال وجود دارد ۲۸۲ شرکت در خلخال و ۴۶ شرکت در کوثر فعالیت است.

وی از صدور سالانه ۱۵۰۰ مجوز برای مشاغل خانگی خبر داد و گفت: از این تعداد سهم شهرستان خلخال در سال گذشته ۷۳ مجوز و شهرستان کوثر به تعداد ۲۹ مجوز بوده است و تسهیلاتی که سال گذشته پرداخت شده در سطح استان ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده که از این رقم ۳۶۰ میلیون تومان به خلخال و ۲۳۰ میلیون تومان به کوثر تخصیص یافته است.

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: سهمی که برای شهرستان‌ها مد نظر بوده بیشتر از این ارقام است ولی متأسفانه افرادی که از شهرستان‌ها معرفی می‌شوند موفق به عقد قرارداد نمی‌شوند.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود در حوزه روابط کار اظهار کرد: سالانه در استان اردبیل نزدیک به ۵ هزار و ۹۰۰ پرونده شکایت تشکیل می‌شود که از این تعداد ۳۰۹ مورد مربوط به شهرستان خلخال است و با توجه به اینکه هیئت‌های حل اختلاف در این شهرستان تشکیل نشده و به همین دلیل میانگین مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها در هیئت‌های تشخیص استان ۹ روز است که این آمار در شهرستان خلخال ۱۰ روز است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up