• شناسه خبر : 32227
  • تاریخ انتشار : 06 مرداد 1399 - 01:36

شهردار اردبیل از تدوین شناسنامه هویتی محلات اردبیل با هدف شناسایی،احیای هویت و معرفی ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی محلات اردبیل خبر داد.

حمید لطف اللهیان

حمید لطف‌اللهیان در دیدار با اعضای شورای شهر اردبیل اظهار داشت: همزمان با ۴ مرداد روز بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی و هفته اردبیل طرح شناسنامه هویتی محلات اردبیل به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل اجرا می‌شود که در نهایت بعد از جمع بندی آثار  شناسنامه هویتی محلات اردبیل تدوین خواهد شد.

وی با بیان اینکه ارج نهادن به جایگاه ویژه شهر اردبیل از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و مذهبی ضروری است، گفت: در این طرح علاوه بر اینکه نقاط قوت محلات تقویت شده و  نقاط ضعف و آسیب های موجود نیز احصا و برطرف می‌شود.

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه در این طرح قرار است شرکت کنندگان  به شرح اجمالی از تاریخچه محلات، نام سابق و کنونی محله و دلیل نامگذاری بپردازند، افزود: معرفی شهدا، ایثارگران، ادبا، روحانیون، هنرمندان، ورزشکاران خادمین‌ محلات و مفاخر نیز جز بخش‌هایی از این طرح است.

لطف اللهیان ادامه داد: وضعیت محلات از لحاظ اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی  و اماکن های مذهبی گردشگری فرهنگی هنری و تاریخی  و نیازهای اجتماعی محلهات نیز در ای سند مطرح خواهد شد.

وی تصریح کرد: پس از جمع بندی آثار و داوری با بهره گیری از نظرات متخصصان و صاحبنظران این شناسنامه تدوین خواهد شد.

شهردار اردبیل بیان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این فراخوان میتوانند آثار خود را از ۴ مرداد تا آخر شهریور  به دبیرخانه این جشنواره به آدرس شهرک پردیس (زرناس)  سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اردبیل  و یا خیابان سی متری آیت الله مروج فرهنگسرای سوم خرداد ارایه دهند که جوایز نفیس به سه نفر اول اهدا خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up