• شناسه خبر : 32298
  • تاریخ انتشار : 07 مرداد 1399 - 11:50

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: شیادان سایبری برای ثبت‌نام دریافت وام ودیعه مسکن با سرشماره‌های مختلف و سامانه‌های جعلی‎ از متقاضیان کلاهبرداری می‌کنند.

وام

 

سرهنگ دوم علی قهرمان طالع  گفت: بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، فعلاً برای ثبت‌نام وام ودیعه مسکن باید سرپرست خانوار از طریق شماره سیم‌کارتی که به نام وی است، کد ملی خود را به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ پیامک و منتظر اعلام نتیجه باشند.

وی افزود: پس از بررسی شرایط متقاضیان بر اساس سامانه‌های دولت، آن دسته از افرادی که شرایط لازم برای دریافت این تسهیلات را داشته باشند، پس از دریافت پیامک تائید، باید از طریق سامانه اینترنتی  https:‎//tem.mrud.ir/‎ اقدام به ثبت‌نام نمایند.

این مسئول ادامه داد: ممکن است کلاهبرداران اینترنتی طی برقراری ارتباط با اقشار مستأجر جامعه (اقشار مستأجر جامعه- متقاضیان دریافت وام بهتر است)به طرق مختلف ازجمله ارسال پیامک، تماس تلفنی، ارسال پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها و همچنین تبلیغات در محیط اینترنت اقدام به فریب کاربران کرده و با وعده‌ووعیدهای(وعده‌ووعیدهای غلط نیست اما چون زیاد واو دارد شکیل نمی باشد مثلا بهتر است بنویسید وعده‌های فریبنده) مختلف آنان را به سامانه‌های جعلی هدایت و با کسب اطلاعات حساس مخصوصاً اطلاعات بانکی سوءاستفاده کرده و به تخلیه حساب بانکی آنان بپردازند.

این مقام انتظامی در پایان گفت: مستأجران و واجدین شرایط باید توجه داشته باشند که کلیه عملیات ثبت‌نام و پیگیری را فقط از طریق سرشماره و وب‌سایت اعلامی از سوی مراجع رسمی انجام و به‌هیچ‌وجه نسبت به لینک‌ها و پیشنهاد‌های مشکوک واکنش نشان نداده و در صورت مشاهده هرگونه موارد غیر مرتبط آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری برای ما ارسال نمایند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up