• شناسه خبر : 32302
  • تاریخ انتشار : 07 مرداد 1399 - 12:16

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: اداره کل استاندارد بر کلیه کالا‌های وارداتی و صادراتی مشمول مقررات استاندارد اجباری در مبادی رسمی منطقه نظارت دارد.

هاشم علایی با اشاره به اینکه اداره کل استاندارد بر کلیه کالا‌های وارداتی و صادراتی مشمول مقررات استاندارد اجباری در مبادی رسمی منطقه نظارت دارد، اظهار داشت: در سه ماهه اول امسال ۸۱ گواهینامه اظهارنامه صادراتی و وارداتی در استان صادر شده است.

وی بیان کرد: ۱۵ فقره از این اظهارنامه‌ها از نوع انطباق با کالا‌های وارداتی و ۶۶ فقره نیز از نوع انطباق با کالا‌های صادراتی بوده است.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل افزود: بیشترین اقلام صادراتی شامل خرما، کشمش، سنگ‌های ساختمانی، رویه درب، زغال آخال، الیاف مصنوعی، نمک غیر خوراکی بوده است که پس از ارزیابی و بررسی کارشناسان این اداره کل به مقصد کشور‌های روسیه، گرجستان، عراق و جمهوری آذربایجان صادر شده است.

علایی با بیان اینکه کنترل کیفی کالا‌های صادراتی مشمول استاندارد اجباری و جلوگیری از صدور کالا‌های نا مرغوب به منظور فراهم کردن امکان رقابت با کالا‌های مشابه خارجی و حفظ بازار‌های بین المللی از وظایف مهم سازمان ملی استاندارد ایران است، اظهار کرد: کنترل کیفیت کالا‌های وارداتی مشمول استاندارد اجباری به منظور حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان داخلی و جلوگیری از ورود کالا‌های نا مرغوب خارجی نیز در وظایف استاندارد تعریف شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up