• شناسه خبر : 32306
  • تاریخ انتشار : 07 مرداد 1399 - 12:33

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان نیر گفت: بهسازی و بهبود راه‌های روستایی برای پابرجا نگه داشتن روستا‌ها بعنوان مرکز تولید از اولویت‌های اصلی راهداری است.

جاده بزرگراه
مهدی نجف قلیزاده در بازدید از محور کورائیم با بیان اینکه بهسازی و بهبود راه‌های روستایی برای پابرجا نگه داشتن روستا‌ها بعنوان مرکز تولید از اولویت‌های اصلی راهداری است.
وی افزود: در مدت یاد شده راهداران زحمتکش شهرستان نیر ۲۴۰ هزار متر مربع از راه‌های شنی این شهرستان را تسطیح و رگلاژ کرده و همچنین بیش از ۸ هزار متر مکعب از راه‌های شنی و شانه جاده‌ها را شن ریزی انجام داده اند.
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان نیر با اشاره به اینکه در ۴ ماهه گذشته راهداران بیش از ۲ هزار متر مکعب عملیات ریزش برداری در حریم راه‌های اصلی، فرعی و روستایی شهرستان نیر انجام داده اند تصریح کرد: در مدت یاد شده بیش از ۱۰ هزار متر مکعب عملیات خاکبرداری در زمین‌های دج نیز انجام شده است.
نجف قلیزاده در جهت ارتقای ایمنی راه خط کشی ۲۹ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی این شهرستان را در ۴ ماهه گذشته یادآور شد و اظهار کرد: در مدت یاد شده راهداران با استفاده از آسفالت سرد و گرم ۶ هزار و صد متر مربع از جاده‌های این شهرستان را لکه گیری کرده اند.
وی از شناسایی، قلع و قمع و جلوگیری از ۸ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و ساز‌های غیر مجاز در شهرستان نیر خبر داد و بیان کرد: با فعالیت گشت راهداری در محور‌ها تاکنون ۱۶۰ عدد از تابلو و علائم معیوب و فرسوده از سطح جاده‌های شهرستان نیر برچیده شده و ۱۰۲ مورد مجوز ساخت و ساز نیز صادر شده است.
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان نیر بازسازی ۳۷۰ عدد تابلو‌های فرسوده و صدمه دیده، نصب ۳۴۰ عدد تابلو‌های انتظامی و اخطاری، نصب ۵۰ متر مربع تابلو‌های اطلاعاتی، رنگ آمیزی هزار و ۶۰۰ عدد از پایه تابلوها، نگهداری و تجهیز ۱۰ عدد از چراغ‌های چشمک زن و تنظیم ۴۴۰ کیلومتر از قنو‌ها را از اقدامات مهم راهداری شهرستان نیر در ۴ ماهه گذشته برشمرد و بیان کرد: در مدت یاد شده راهداران ۴۰۰ عدد بازتاب ایمنی در محور‌های مواصلاتی شهرستان نیر نصب کرده اند.
نجف قلیزاده از انجام ۶۲۰ کیلومتر باند برفروبی در فصول بارش توسط نیرو‌های راهداری زمستانی در این شهرستان خبرداد و گفت: راهداران با استقرار شبانه روزی در راهدارخانه‌ها با استفاده از ۱۵۰ تن نمک پاشی نسبت به بازگشایی راه‌های اصلی، فرعی و روستایی این شهرستان در اسرع وقت بعد از بارش‌ها اقدام کرده اند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up