• شناسه خبر : 32308
  • تاریخ انتشار : 07 مرداد 1399 - 12:43

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی گفت:برای تامین اعتبار سد تازه‌کند در حال رایزنی هستیم.

سد
ولی اسماعیلی در بازدید از سد تازه‌کند گرمی مغان با اشاره به اینکه تصفیه‌خانه آب شرب در پایین دست سد تازه‌کند احداث خواهد شد، افزود: با استفاده از فاینانس داخلی و استفاده از ظرفیت مالی بانک رفاه به مبلغ یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال و بنیاد علوی به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال تصفیه‌خانه آب شرب در پایین دست سد تازه‌کند انگوت احداث می‌شود.
وی با بیان اینکه با احداث این تصفیه‌خانه مشکل آب شرب روستاها و ۲ شهر شهرستان گرمی از جمله روستاهای بخش انگوت مرتفع خواهد شد، گفت: تامین آب شرب مناطق مختلف شهری و روستایی منطقه از اهداف اصلی ایجاد این تصفیه‌خانه خواهد بود.
وی همچنین از پیگیری‌های استاندار و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل برای تکمیل پروژه‌های بخش آب شهرستان گرمی قدردانی کرد و از آمادگی خود برای حل مشکلات آب شرب، صنعت و کشاورزی شهرستان خبر داد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سد تازه‌کند گفت: احداث این سد در رفع کمبود آب شرب، صنعت و کشاورزی و توسعه شهرستان گرمی تاثیرگذار خواهد بود.
عباس جنگی مرنی با اشاره به اهداف احداث سد تازه‌کند تصریح کرد: تامین آب شرب مناطق مختلف روستایی و شهری شهرستان گرمی از جمله بخش انگوت، تامین آب محیط زیست، تامین بخشی از آب صنعت و تامین آب حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی سنتی و حقابه‌داران منطقه از اهداف احداث این سد می‌باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up