• شناسه خبر : 32314
  • تاریخ انتشار : 07 مرداد 1399 - 01:53

دبیر شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول بنیادین اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: فعالیت‌های آموزشی مدارس اردبیل ارتقا می یابد.

 

عظیم کوهی گفت: واحدهای اداری نواحی ومناطق به دوبخش تقسیم می­شوند بخش اول مربوط به حوزه های تخصصی است مانند معاونت آموزشی که برنامه­ها و فعالیت­های معاونت­های آموزشی یا کارشناسی­های امورآموزشی مربوط به دوره­های تخصصی است مانند دوره ابتدایی، دوره متوسطه و بخش دوم مربوط به تمام دوره های تحصیلی است مانند معاونت پرورشی وتربیت بدنی، انجمن اولیا ومربیان و… که واحدهای بخش اول فعالیت­های برنامه خود را برای مدارس دوره مربوطه و واحدهای بخش دوم برنامه­های خود را به تفکیک دوره­های تحصیلی مناسب سازی وتنظیم می­نمایند.

کوهی خاطر نشان ساخت: فعالیت­های برنامه­های نواحی ومناطق نیز دارای دوبخش هست؛ بخشی مربوط به حوزه­های اداری نواحی ومناطق هست و بخش دیگری به مدارس مربوط هست. آن بخش ازفعالیت­هایی که به مدارس مربوط است باید احصاء و پس از انطباق با ساحت­های تربیتی، اهداف دوره­های تحصیلی و برنامه درسی براساس شاخص­های برنامه درقالب فعالیت­های الزامی و اقضایی که دربرنامه مشخص شده است تنظیم شود و بعداز مناسب سازی، تفکیک وتنظیم فعالیت­ها، برای هردوره تحصیلی یک بسته تحت عنوان بسته اجرایی (راهنمای عمل مدارس)توسط کارگروههای سه گانه (کارگروه دوره ابتدایی، کارگروه دوره متوسطه اول وکارگروه دوره متوسطه دوم) بصورت منسجم با هماهنگی کامل واحدها دراختیارمدارس قرارمی­گیرد. و مدارس فعالیت­ها را درقالب مدیریت مدرسه درچهارچوب تدبیر در دوره ابتدایی و مدیریت مدرسه درچهارچوب تعالی در دوره متوسطه، برنامه سالانه مدارس را تدوین واجرا می­نمایند.

وی افزود: فعالیت هایی درمدارس قابلیت اجرایی دارد که منطبق با ساحت­های تربیتی، اهداف دوره­های تحصیلی و برنامه­های درسی باشد و هرفعالیتی که این شرایط را داشته باشد برنامه اجرایی سندتحول هم زیستی بسیارخوبی با آنها دارد.

گفتنی است تدوین بسته اجرایی(راهنمای عمل مدارس) یک کار کارشناسی براساس سیاست­ها وانتظارات نواحی ومناطق براساس برنامه ازمدارس است و نام بسته هم به عنوان راهنمای عمل مدارس است یعنی اینکه برنامه­ها و فعالیت­های را که در راستای مدرسه محوری به نظرشورای برنامه­ریزی مدارس لازم است درمدرسه اجرا شود با داشتن سه شرط انطباق با ساحتها واهداف دوره وبرنامه­های درسی بلامانع است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up