• شناسه خبر : 32403
  • تاریخ انتشار : 08 مرداد 1399 - 11:39

مدیر مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده ندای آغاز اردبیل گفت: ترویج ازدواج آسان و ارائه مشاوره‌های پیش از ازدواج، راهکاری مهم برای افزایش میزان ازدواج در بین جوانان جامعه است.

ازدواج

اصغر پوراسمعیلی اظهار کرد: ترویج ازدواج آسان و ارائه مشاوره‌های پیش از ازدواج، راهکاری مهم برای افزایش میزان ازدواج در بین جوانان جامعه است.

وی افزود: عوامل اقتصادى یکى از عمده‌ترین دلایلى است که جوانان براى تأخیر ازدواج خود مطرح مى‌کنند که باید برای حل این موضوع حتى‌الامکان هزینه‌ها را کاهش داده و منابع اقتصادى و تولید ثروت را براى جوانان فراهم کنیم.

مدیر مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده ندای آغاز اردبیل ادامه داد: جوانان و خانواده‌های آن‌ها نباید این تصور را داشته باشند که در ابتداى زندگى مشترک، باید از همه یا بیشتر امکانات مادى برخوردار باشند و نیز در برگزارى مراسم عقد و عروسى، هزینه‌هاى سنگینى بر یکدیگر تحمیل کنند، چرا که این کار نتیجه‌اى جز فرار جوانان از ازدواج نخواهد داشت.

پوراسمعیلی اضافه کرد: یکی از روش‌های دیگر برای افزایش رغبت جوانان به امر ازدواج، پرداخت وام‌هاى قرض الحسنه براى ازدواج است که باید وام‌هاى طولانى‌مدت و کم‌بهره به جوانان براى ازدواج و تهیه وسایل زندگى اختصاص داده شود.

وی بیان کرد: با توجه به آثار جسمانى، روانى، اجتماعى و فرهنگى ازدواج، باید موانع پیش روى جوانان را برطرف نمود و تمام تلاش خود را صرف کرد تا این سنّت الهى در اوایل جوانى به انجام برسد و جوانان از فواید بى‌شمار آن برخوردار شوند و در یک زندگى بالنده و بانشاط و به دور از دغدغه و انحراف، قرار گیرند.

مدیر مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده ندای آغاز اردبیل تصریح کرد: ازدواج موفق با همت آحاد مردم و خانواده‌ها و مسئولان فرهنگى و اقتصادى کشور از طریق فرهنگ‌سازى، مبارزه با اعتقادات غلط، کاهش تجمل‌گرایى، احساس مسؤولیت بیشتر در رابطه با جوانان، کمک مالى و معنوى به فرزندان و پیروى از دستورات دینى و تشویق و ترغیب به ازدواج حاصل مى‌شود.

پوراسمعیلی تشریح کرد: یکی از علل اختلاف و طلاق در میان خانواده‌ها که در دادگاه‌ها مشاهده می‌شود، این است که زوجین بدون شناخت از یکدیگر و مشاوره وارد زندگی مشترک می‌شوند که این امر کاملاً اشتباه است.

وی با اشاره به اینکه «هم‌کُف» بودن از توصیه‌های دین اسلام برای همسرگزینی است، گفت: یکی از راه‌ها برای ضمانت پایداری زندگی، چند جلسه مشاوره و آزمون‌های شخصیتی است و با توجه به این موارد اهمیت مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده دو چندان احساس می‌شود.

مدیر مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده ندای آغاز اردبیل افزود: مشاوره قبل ازدواج و تطبیق تناسب‌های لازم بین دو فرد برای تشکیل زندگی مشترک باید حتماً قبل از ازدواج و نه بعد از آن انجام شود که در این مشاوره، مشاور هیچ‌وقت به طرفین نمی‌گوید که این کار را بکنید یا نکنید بلکه وظیفه مشاور، آگاه کردن است؛ او می‌گوید که نتیجه چنین ازدواجی چه خواهد بود تا شما خودتان دست به انتخاب بزنید.

پوراسمعیلی بیان کرد: مراکز تخصصی ازدواج و خانواده به زوجین جوان کمک می‌کنند که انتخاب آگاهانه داشته باشند و به زوجینی که زندگی مشترک خود را شروع کرده‌اند نیز مهارت‌های حل مسئله را آموزش می‌دهد تا از مشکلات پیچیده مانند طلاق پیشگیری شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up