• شناسه خبر : 32407
  • تاریخ انتشار : 08 مرداد 1399 - 11:51

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با اشاره به شرایط جوی ۲ روز آینده در استان گفت: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و کاهش دید به ویژه در نوار شرقی استان وجود دارد.

سیل و سیلاب

فرهاد عبدالعلی‌پور اظهار داشت: از بعد از ظهر امروز تا  اوایل روز جمعه در تمامی مناطق استان دما بین ۸ تا ۱۲ درجه کاهش پیدا خواهد کرد و روزهای پنجشنبه و جمعه آسمان استان غالباً نیمه ابری تا ابری گاهی مه آلود با بارش خفیف باران با هوایی خنک به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان انتظار می‌رود.

وی با اشاره به به  شرایط جوی  استان در دو روز آینده بیان کرد: به دلیل کاهش دما و بارش‌ باران،  احتمال وزش تند بادهای موقتی،  رگبار شدید و در برخی مناطق رعد و برق و پدیده مه دور از انتظار نیست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با اشاره به مخاطرات احتمالی این شرایط جوی نیز اظهار کرد: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و کاهش دید به ویژه در نوار شرقی استان  پیش‌بینی می‌شود، لذا از هموطنان و هم استانی‌ها تقاضا داریم در این ایام هرگز در مسیر رودخانه‌ها و البته نقاط مرتفع – به دلیل احتمال برخورد صاعقه –  اتراق نکنند.

عبدالعلی‌پور تصریح کرد: از هم‌استانی‌ها انتظار داریم در  کنترل دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها دقت لازم را داشته باشند و از اطراق در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات به ویژه در ساعات بعد از ظهر و عصر جداً اجتناب کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up