• شناسه خبر : 32436
  • تاریخ انتشار : 08 مرداد 1399 - 08:18

معاون امور عمرانی فرماندار خلخال گفت: تردد وسایط نقلیه سنگین در راه‌های ارتباطی خلخال – اسالم و خلخال – پونل در روزهای پنجشنبه تا پایان روز شنبه با توجه به موافقت پلیس راه استان اردبیل ممنوع است.

جریمه پلیس
رضوان صادقی در جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولید شن و ماسه خلخال افزود: اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال موظف است که نسبت به تعیین قیمت حمل هر تن شن ماسه بر اساس پیمایش کامیون و با دعوت از دارندگان کامیون‌های کمپرسی حمل این گونه مصالح اقدام و نتیجه را به فرمانداری اعلام کند.
صادقی گفت: قیمت هر تن شن و ماسه ۳۳۰ هزار ریال به اضافه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و قیمت هر تن بتن آماده نیز سه میلیون ریال بعلاوه ۹ درصد ارزش افزوده تعیین شده و با متخلفان  وافرادی که نسبت به دریافت اضافه بر قیمت اعلام شده از مشتریان اقدام کنند برخورد و پرونده تعزیراتی در خصوص آنها تشکیل می‌شود.
وی اظهار داشت: ممنوعیت تردد وسایط نقلیه سنگین در راه‌های ارتباطی خلخال – اسالم و خلخال – پونل در روزهای پنجشنبه تا پایان روز شنبه به مدت سه ماه از سال جاری  پیشنهاد و وبا تایید مراجع ذی‌صلاح و هماهنگی با شورای ترافیک استان گیلان اجرای این طرح از فردا (پنجشنبه) نهم مردادماه آغاز می‌شود.
وی افزود: با توجه به موافقت پلیس راه استان اردبیل با اجرای این طرح ، لزوم کنترل تردد کامیون‌های حامل شن و ماسه و پیشگیری از حرکت این گونه وسایط نقلیه سنگین از سوی ماموران پلیس راه مستقر در راه‌های ارتباطی خلخال – گیلان ضرورت دارد.
وی گفت: با توجه به آثار زیانبار تردد صدها دستگاه کامیون سنگین حامل شن و ماسه و پوکه معدنی بارگیری شده از خلخال به سمت مناطق مختلف استان گیلان از جمله تخریب آسفالت راه‌های ارتباطی خلخال – گیلان اداره راهداری حمل و نقل جاده‌ای خلخال نسبت به راه‌اندازی باسکول و ارتفاع‌سنج در ورودی راه‌های خلخال – اسالم و پونل بر اساس مصوبات قبلی شورای ترافیک خلخال اقدام کند.
صادقی اظهار کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده دراین جلسه صاحبان واحدهای تولید شن و ماسه خلخال از تحویل بار شن ، ماسه و پوکه معدنی در روزهای یاد شده با دارندگان کامیون‌های کمپرسی با شماره پلاک راهنمایی و رانندگی استان اردبیل و گیلان خودداری می کنند.
به گفته وی ، در صورت تردد این گونه وسایط نقلیه حامل بار در جاده‌های خلخال به سمت گیلان ماموران پلیس راه کامیون‌های متخلف را متوقف  و ضمن اعمال جریمه و قانون در خصوص رانندگان متخلف این کامیون‌ها را به پارکینگ هدایت خواهند کرد.
معاون امور عمرانی فرماندار خلخال گفت: علاوه بر جریمه و توقیف کامیون‌های حامل بار شن و ماسه در روزهای تعیین شده ، اداره صنعت ، معدن و تجارت این شهرستان نیز وظیفه نظارتی بر اعمال مقررات را داشته و نسبت به تشکیل پرونده تعزیراتی برای صاحبان واحدهای تولید شن و ماسه متخلف و همچنین رانندگان کامیون بی‌توجه به این امر اقدام خواهد کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up