• شناسه خبر : 32478
  • تاریخ انتشار : 09 مرداد 1399 - 12:19

شهر دار اردبیل گفت: فعلا افزایش کرایه مصوب نشده است و دریافت کرایه مازاد تخلف است.

تاکسی
شهردار اردبیل گفت: افزایش نرخ تاکسی خطی و گردشی به صورت میانگین تا ۲۹ درصد را در دستور کار داریم اما در پی اعتراض جمعی از رانندگان تاکسی، قرار شد سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر اردبیل با نمایندگان رانندگان تاکسی جلسه‌ای برگزار کنند.
حمید لطف اللهیان تصریح کرد: بعد از این جلسه مشخص خواهد شد که نحوه و چگونگی افزایش کرایه‌ها به چه شکل خواهد بود.
وی افزود: فعلا افزایش کرایه مصوب نشده و اگر در حال حاضر کرایه مازاد دریافت می‌شود تخلف است و شهروندان می‌توانند اعتراض خود را ابلاغ کنند.
شهردار اردبیل با اشاره به اینکه در افزایش قیمت‌ها هم مصالح مردم و هم شرایط رانندگان در نظر گرفته می‌شود، افزود: انتظار داریم رانندگان مطابق قوانین رفتار کنند.
ساماندهی تاکسی‌ها در شهرک‌های جدید مسکونی
شهروندان نه تنها در کرایه‌ها دچار مشکل شده‌اند بلکه نبود تاکسی در شهرک‌های جدید مسکونی به دغدغه جدی تبدیل شده است.
ساکن شهرک دادگستری در این خصوص گفت: متاسفانه تعداد اندکی از تاکسی‌ها حاضر به سوار کردن مسافر هستند و تمایلی برای آمدن به داخل شهرک ندارند.
ستاره محمدی گفت: این وضعیت هنگامی که هوا تاریک است و یا در زمستان برای خانواده‌ها سخت بوده و برای حمل و نقل ناچار هستند هزینه‌های بالایی پرداخت کنند.
شهردار اردبیل در پاسخ به این مطالبه متذکر شد: در سطح شهر اردبیل تعداد تاکسی‌ها کافی است اما لازم است مسیرها اصلاح شود.
لطف اللهیان تاکید کرد: قرار است تمامی مسیرها و ایستگاه‌ها بازبینی شده و در نیمه دوم سال ساماندهی شود تا مردم در شهرک‌های تازه ساخت با مشکل تردد مواجه نشوند.
موضوع حمل و نقل درون شهری سال‌ها است دغدغه جدی شهروندان اردبیلی است. هم در بحث کرایه‌ها و هم در بخش دسترسی به وسایل حمل و نقل مردم انتظار دارند تا معضلات موجود حل و فصل شده و به سال آینده انتقال نیابد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up