• شناسه خبر : 32584
  • تاریخ انتشار : 10 مرداد 1399 - 09:55

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: مصرف بیش از اندازه برق در هفته جاری در استان اردبیل بی‌سابقه بوده و بالاترین حد خود در طول سال‌های گذشته رسید.

برق
حسین قدیمی افزود: اعمال خاموشی‌های هفته اخیر در تمام مناطق استان ناشی از افزایش بی‌سابقه دمای هوا و مصرف اضافه بر الگوی مصرف برق از سوی مشترکین این شرکت بود.
وی با بیان اینکه در اوقات پیک مصرف برق از جمله بین ساعات هشت تا ۱۱ صبح و ۲۰ تا ۲۳ شب چنانچه مشترکین الگوی مصرف برق را رعایت کنند هیچ گونه خاموشی در شبکه برق رسانی استان اعمال نخواهد شد، اظهارداشت: اعمال خاموشی ناگهانی و بدون اطلاع قبلی از روی ناچاری و برای پیشگیری از وارد شدن صدمات و خسارات به تاسیسات برق‌رسانی صورت می‌گیرد.
وی گفت: مصرف بیش از اندازه برق در هفته جاری در استان اردبیل بی‌سابقه بوده و هفتم مردادماه امسال میزان مصرف به ۵۸ هزار و ۲۴۳ مگاوات و بالاترین حد خود در طول سال‌های گذشته رسید.
او با بیان اینکه بیشترین مصرق برق مربوط به بخش برق صنایع و مشترکین دارای کولر گازی در استان است، افزود: بر اساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران ۵۸ هزار و ۲۴۳ مگاوات برق در هفتم مردادماه در این استان مصرف شده که میزان مصرف برق این روز نسبت به زمان مشابه سال گذشته که ۵۴ هزار و ۹۵۱ مگاوات بود ، بیش از سه هزار مگاوات افزایش نشان می‌دهد.
قدیمی تشریح کرد: پویشی با عنوان به وقت روشنایی با مشارکت گسترده تمامی بسیجیان کشور اجرا می‌شود که هدف از اجرای آن تلاش برای این است که در زمان اوج بار ، با کاهش یک هزار مگاوات در ساعت در زمان پیک مصرف کاهش مصرف برق اتفاق بیافتد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up