• شناسه خبر : 32655
  • تاریخ انتشار : 11 مرداد 1399 - 07:35

فرماندار خلخال گفت: با افزایش توجه مردم به رعایت موارد پیشگیرانه از کرونا و نکات مربوط به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی شمار مبتلایان به این ویروس در این شهرستان سیر نزولی گرفته است.

دختر ماسکی

فریدون بابایی روز شنبه در جلسه ستاد فرماندهی قرارگاه زیستی و مقابله با کرونا در خلخال افزود: چند روز پیش بی‌توجهی مردم به موارد پیشگیرانه از کرونا موجب افزایش شمار مبتلایان به این ویروس شد ولی اخیرا با توجه مردم منطقه به مراقبت‌های بیشتر و پرهیز از تجمع و برگزاری مراسم عروسی و ترحیم آمار ابتلا به این ویروس رو به کاهش گذاشته است.

وی اظهارداشت: علاوه بر دانشکده علوم پزشکی و دستگاه تامین سلامت جامعه که در راس مقابله و درمان کرونا قرار دارد، سایر دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد قرارگاه زیستی خلخال باید برای نهادینه شدن این فرهنگ در بین آحاد مختلف جامعه بیش از پیش تلاش کنند.

وی با بیان اینکه خلخال از مدیریت خوب کرونا در اوایل شیوع این بیماری در استان تجربه موفقی کسب کرده ، گفت: این تجربه باید دوباره به کار گرفته شود و انتظار از دست‌اندرکاران مقابله با کرونا پیشگیری از آسیب اقتصادی ناشی از اعمال محدودیت‌های مربوط به فعالیت‌های اجتماعی و خودداری از جمله برگزاری تجمع ،عروسی و مجلس ترحیم است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت خانه‌مسافرها در خلخال افزود: شهرداری خلخال باید با استفاده از قوانین مربوط به ممنوعیت تغییر کاربری مسکونی به تجاری و گردشگری با این گونه فعالیت‌هایی که منجر به افزایش ابتلا به کرونا می‌شود، برخورد و محل اجاره داده شده به گردشگران را پلمب کند.

وی با انتقاد از ادامه کار دست‌فروشان ،دوره‌گردان و ایجاد سد معابر در خلخال گفت: فعالیت کبابی‌های سر میادین و یا کنار خیابان‌های شهر حتی در صورت ریشه‌کنی کرونا نیز به عنوان عامل تهدیدکننده بهداشت عمومی تلقی شود.

بابایی بر لزوم برگزاری آیین عزداری مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا تاکید کرد و افزود: راه‌اندازی و ایجاد ایستگاه‌های صلواتی و یا هر اقدامی که منجر به افزایش شدت شیوع بیماری در جامعه شود ممنوع است.

او گفت: در ایام عزاداری ماه محرم از توزیع هرگونه احسان و نذورات خام همچون خرما ،چای و حلوا جلوگیری شده و در صورت ضرورت توزیع غذای گرم، این کار با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط و با نظارت کامل دستگاه تامین سلامت شهرستان انجام خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up