• شناسه خبر : 32727
  • تاریخ انتشار : 12 مرداد 1399 - 11:27

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در ماه‌های اخیر پیگیری‌های لازم برای تامین منابع مالی طرح آبرسانی نمین و عنبران انجام شده و مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال برای این طرح اختصاص و اجرای این طرح با سرعت انجام می‌شود.

 

آبرسانی

عباس جنگی مرنی در بازدید از طرح‌های در دست اجرای این شهرها افزود:در ماه‌های اخیر پیگیری‌های لازم برای تامین منابع مالی طرح آبرسانی نمین و عنبران انجام شده و مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال برای این طرح اختصاص و اجرای این طرح با سرعت انجام می‌شود.

وی بیان کرد: با اجرای طرح آبرسانی نمین و عنبران، آب شرب و بهداشتی این شهرها و هفت روستای تحت پوشش مجتمع روستایی وحدت تا افق ۱۴۲۵ تامین خواهد شد.

جنگی مرنی در باره عملیات اجرایی سد عنبران نیز افزود: از اعتبارات مرزی قرار است بخش قابل توجهی از هزینه احداث این سد توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تامین شود و احداث این سد سرعت بیشتری بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: با احداث تصفیه‌خانه فاضلاب نمین توسط شرکت آب و فاضلاب استان، برنامه‌ریزی لازم توسط شرکت آب منطقه‌ای اردبیل و شرکت آبفا، به منظور تخصیص پساب خروجی تصفیه‌خانه برای مصارف مجاز صنعتی شهرستان نمین انجام خواهد شد تا از پساب تولیدی در جهت رفع نیازهای بخش صنعت استفاده شود.

وی افزود: از محل طرح شهرهای دارای تنش آبی، برای تامین اعتبار مالی آبرسانی به شهرهای مشگین‌شهر و اردبیل کمک لازم توسط وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور می‌شود و در روزهای اخیر مبلغ ۱۰ میلیارد ریال برای آبرسانی مشگین‌شهر از این محل دریافت شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up