• شناسه خبر : 32813
  • تاریخ انتشار : 13 مرداد 1399 - 11:44

استاندار اردبیل گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان برای احداث بیمارستان اردبیل تزریق می‌شود.

بیمارستان
اکبر بهنام جو در جریان بازدید از محل اجرای بیمارستان نجف زاده در اردبیل گفت:۱۵۰ میلیارد تومان از محل سفر رئیس جمهور به استان اردبیل و ۱۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات وزارت راه و شهرسازی به عنوان سازمان مجری به این پروژه بزرگ در نظر گرفته شده که تا کنون ۵۰ میلیارد تومان تخصیص و تامین شده است.
وی با بیان اینکه تا پایان سال این اعتبار به ۱۰۰میلیارد تومان می‌رسد افزود: تاکنون ۳۰ میلیارد تومان از محل مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان و ۲۰ میلیارد تومان دیگر نیز از اعتبارات وزارت راه و شهرسازی برای این پروژه تخصیص یافته است و پیگیری‌هایی که انجام می‌شود تا پایان سال این میزان به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد تا طبق جدول زمان بندی این پروژه به پایان برسد.
استاندار اردبیل از تغییر این پروژه از ۲۵۰ به۵۰۰ تخت خواب خبر داد و افزود: پیمانکار این پروژه طبق توافق بعمل آمده برای ایجاد تغییرات در نقشه این طرح، عملیات اجرایی آن را شروع کرده است.
بهنام جو ادامه داد: قبلا فونداسیون بر مبنای ۲۵۰ تخت خواب طراحی شده بود که امسال به جهت تغییرات فونداسیون و زیر بنا بر اساس ۵۰۰ تخت خواب طراحی و اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه حداقل ۲۵۰۰متر زیر بنا در این پروژه افزایش یافته است گفت: عملیات خاکبرداری، آزمایش مکانیک خاک و تجهیز کارگاه در یک برنامه زمان بندی شده انجام می‌شود و بصورت اسکلت فلزی با تلاش اداره کل راه و شهرسازی استان و از سوی پیمانکار بومی اجرا می‌شود.
استاندار اردبیل تصریح کرد: برنامه زمان بندی تکمیل این پروژه ۲ سال پیش بینی شده بود که با وضعیت و سرعت کار امیدواریم زودتر از موعد مقرر به پایان برسد در اختیار هم استانی‌های عزیز قرار گیرد.
بهنام جو ادامه داد: البته با تلاش و پیگیری‌هایی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی انجام داده از محل تهاتر نیز مبلغ ۲۰ میلیارد تومان برای بیمارستان۵۰۰ تخت خوابی نجف زاده تزریق می‌شود.
وی با بیان اینکه مردم استان به این بیمارستان نیاز اساسی دارند تصریح کرد: با توجه به افزایش جمعیت و کمبود تخت بیمارستانی با تکمیل و تجهیز این بیمارستان سرانه تخت در استان افزایش می‌یابد و نیاز اساسی منطقه تا حدودی حل خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up