• شناسه خبر : 32833
  • تاریخ انتشار : 13 مرداد 1399 - 12:46

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری استان اردبیل گفت: بیش از ۳ هزار کارت هوشمند برای رانندگان اردبیل صدور و تمدید شد.

راننده کامیون
وحید میرمحمدی در بازدید از شهرک حمل ونقل اردبیل با بیان اینکه داشتن کارت هوشمند برای رانندگان ناوگان باری و مسافر به عنوان مدرک شناسایی رانندگان در بخش حمل و نقل جاده‌ای محسوب می‌شود.
وی افزود: کارت هوشمند، کارتی با ضریب امنیتی بالا به شمار می‌رود که امکان ذخیره سازی اطلاعات و لحاظ کردن اطلاعات کارت با سایر سیستم‌های عملیاتی مانند امکان شناسایی دقیق رانندگان، تشخیص رانندگان فعال از غیرفعال، جلوگیری از صدور کارت‌های تکراری یا تقلبی، ایجاد گردش کار و ثبت تخلفات راننده در کارت شناسایی را فراهم می‌کند.
رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری استان اردبیل از فعالیت ۱۳ هزار و ۷۹۶ راننده در حوزه کالا و مسافر استان اردبیل خبر داد.
میرمحمدی با اشاره به اینکه ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا و ۵۴ شرکت مسافری در استان در حال فعالیت می‌باشد تصریح کرد: ۸ هزار و ۸۹۹ دستگاه ناوگان در حوزه کالا و مسافر در استان در حال خدمات رسانی به مردم هستند.
وی با بیان اینکه به منظور صرفه جویی در هزینه‌ها و در راستای تحقق کامل اهداف دولت الکترونیک در دستگاه‌ها حذف فیزیکی کارت هوشمند راننده و ناوگان در حال اجراست افزود: از تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه کلیه اطلاعات رانندگان و فرآیند حمل و نقلی بر اساس کد ملی راننده صورت گرفته و بصورت سیستمی ارائه می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up