• شناسه خبر : 32835
  • تاریخ انتشار : 13 مرداد 1399 - 12:50

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: بیش از ۱۳۰ هزار خانوار روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

گاز رسانی
سردار اسماعیلی میزان کنونی بهره‌مندی روستاییان استان از گاز لوله‌کشی شده را ۹۴ درصد اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون  بیش از ۱۳۰ هزار خانوار روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند هستند.
وی با اشاره به گازرسانی به ۷۶ روستای استان در سال گذشته افزود: امسال با سرعت و حجم بیشتر، به ۱۱۲ روستای استان گازرسانی می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل همچنین با اشاره به احداث حدود ۲۰ کیلومتر خط لوله گاز برای صنایع و ۱۹۵ کیلومتر شبکه‌گذاری در روستاهای استان اردبیل در سال گذشته اظهارداشت: امسال نیز علاوه بر نصب هفت هزار علمک و ۱۵ هزار مورد اشتراک‌پذیری جدید، ۵۰۰ کیلومتر جدید شبکه‌گذاری می‌شود.
وی خدمت‌رسانی به مناطق روستایی را مهم‌ترین وظیفه شرکت گاز در محرومیت‌زدایی عنوان کرد و گفت: پارسال بیش از ۱۱ هزار مشترک شهری و بیش از هشت هزار مشترک روستایی جذب شده که با احتساب این تعداد میزان مشترکین شرکت گاز استان به بیش از ۴۹۲ هزار مورد رسیده است.
اسماعیلی میزان مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری، صنعتی و نیروگاهی استان اردبیل در یک سال گذشته را ۲.۷ میلیارد متر مکعب اعلام کرد و افزود: در این مدت ۶۳ واحد صنعتی جدید در این استان نیز به شبکه مصرف گاز متصل شده‌اند.
وی گازرسانی به مجتمع پتروشیمی “آرتا انرژی” را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های اجرایی شرکت گاز استان اردبیل برشمرد و بیان کرد: این مجتمع قرار است برای تولید متانول از گاز طبیعی استفاده کند که قرار است عملیات گازرسانی به این پروژه صنعتی همزمان با آغاز به کار آن به بهره‌برداری برسد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up