• شناسه خبر : 32853
  • تاریخ انتشار : 13 مرداد 1399 - 02:15

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: در حال حاضر بیکاری کارگران به‌خاطر کم‌کاری مالکان واحدهای تولیدی در اردبیل است که باید مسئولیت آن را به عهده بگیرند.

ناصر عتباتی

ناصر عتباتی  در جلسه حمایت کمیته قضائی استان اردبیل اظهار داشت: حل مشکل‌های بیکاران و نیز رسیدگی به وضعیت آنان از اهم مواردی است که باید مالکان‌های واحدهای تولیدی در نظر داشته باشند چرا که خود مسئول بیکاری آنان هستند و باید مسئولیت آن را به گردن بگیرند.

وی با اشاره به این که حل مشکل واحدای تولیدی استان اردبیل در دستور کار دستگاه قضائی استان قرار دارد بیان کرد: با توجه به این که بیکاری معضل اساسی جامعه و نیز عامل افزایش بزهکاری و آسیب‌های اجتماعی است به همین منظور مدیران عامل بانک‌ها نهایت سعی و تلاش خود را در این امر به‌کار گیرند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: مشکل نقدینگی دلیل بسیاری از راکد شدن واحدهای تولیدی است که درصدد هستیم با وام‌های بانکی و نیز تزریق نقدینگی مشکل این واحدها را برطرف کرده و کارگران بیکار را به سر کار برگردانیم.

عتباتی تصریح کرد: در واحدهای تولیدی فعال حقوق و مزایای کارگران باید به موقع پرداخت شود و دستگاه قضائی از تمام ظرفیت‌های خود برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مشروع و قانونی برنامه دارد و در این زمینه همکاری با مدیران اجرایی استان را اولویت قرار داده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up