• شناسه خبر : 32967
  • تاریخ انتشار : 15 مرداد 1399 - 05:10

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان اردبیل گفت: خاطرات ۱۱۰۰۰ رزمنده اردبیلی چاپ می‌شود.

رزمایش دفاع مقدس

علی واحد ظهر امروز اظهار داشت: ۲۲ تیم در سطح استان تشکیل شده که در حال دیدار و مصاحبه با ۱۱ هزار نفر از رزمندگان استان است که تا پایان امسال خاطرات این رزمندگان در کتاب‌های مختلف به چاپ خواهد رسید.

وی با بیان اینکه  مصمم هستیم تا مرکز عظیم فرهنگی حوزه دفاع مقدس استان را در جوار دریاچه شورابیل امسال تکمیل کنیم، افزود: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اردبیل با زیربنای ۶ هزار و ۷۵۰ متر مربع یک پروژه عظیم است که دارای ۲ سالن هزار و ۴۰۰ متری بوده که با بهره‌برداری رسیدن این پروژه شاهد برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی در این مکان خواهیم بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان اردبیل بیان کرد: امروز ۱۰ عنوان کتاب دفاع مقدس به‌مناسبت سالروز تأسیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس رونمایی شد که این کتاب‌ها شامل خاطرات دوران دفاع مقدس است.

واحد تصریح کرد: هر سال ۵۰ عنوان کتاب در حوزه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان به چاپ می‌رسد که براساس این تعهد امسال نیز ۵۰ جلد کتاب و ۱۰ کتاب صوتی تهیه شده است که عمده زحمت آن را نویسندگان و پژوهشگران استان متحمل می‌شوند.

وی جمع‌آوری خاطرات ۲۴ هزار رزمنده استان را ضروری دانسته و افزود: مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته از یک هزار و ۳۰۰ مادر شهید حاضر در استان دیدار به‌عمل آمده و خاطرات آن‌ها نشر خواهد شددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up