• شناسه خبر : 33106
  • تاریخ انتشار : 18 مرداد 1399 - 11:14

استاندار اردبیل گفت: برای تحقق شعار جهش تولید و عمل به تعهدات اشتغال در استان اردبیل مشکلات اشتغال جوانان و بیمه شاغلان پیگیری می‌شود.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو در جلسه کارگروه اشتغال استان اظهار داشت: برای تحقق شعار جهش تولید و عمل به تعهدات اشتغال در استان اردبیل مشکلات اشتغال جوانان و بیمه شاغلان پیگیری می‌شود.

وی از رصد جدی میزان اشتغال‌زایی در استان خبر داد و افزود: روند ایجاد اشتعال در بخش صنعت و کشاورزی مطلوب بوده ولی در حوزه گردشگری به دلیل تاثرپذیری شدید از کرونا این روند کند شده است.

بهنامجو با اشاره به تاثیر شیوع بیماری ویروسی کرونا بر صنعت گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: میزان اشتغالزایی تعهد شده در بخش گردشگری به دلیل تعطیلی واحدهای اقامتی، آبگرم‌ها، آژانس‌های مسافرتی و مراکز گردشگری متناسب با برنامه عملیاتی نشده است.

استاندار اردبیل با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های استان اردبیل بیان کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل در حوزه‌های مختلفی نظیر کشاورزی‌، دامپروری، گردشگری و صنعت ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فروانی دارد که باید با رصد مستمر اشتغالزایی ویژه‌ای در مناطق مختلف صورت گیرد.

وی در ادامه اظهار کرد: تعهداتی که در طول چهار ماه گذشته در بخش‌های صنعت و کشاورزی برای اشتغالزایی ایجاد شده بود، حدود ۳۳ درصد در بخش صنعت و ۳۵ درصد در بخش کشاورزی محقق شده است و در بخش گردشگری با اینکه زیرساخت‌ها برای ایجاد اشتغال فراهم شده ولی به دلیل کرونا ،شرایط تحقق اشتغال مهیا نیست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up