• شناسه خبر : 33157
  • تاریخ انتشار : 19 مرداد 1399 - 02:50

بعد از سه سال فعالیت شورای شهر اردبیل و البته انتظار طاقت فرسای شهروندان، بالاخره در سیزدهمین روز مرداد ماه سالجاری، ائتلافی از اعضای شورا تشکیل شد.

 

 

شورای شهر اردبیل

 

بعد از سه سال فعالیت شورای شهر اردبیل و البته انتظار طاقت فرسای شهروندان، بالاخره در سیزدهمین روز مرداد ماه سالجاری، ائتلافی از اعضای شورا تشکیل شد که در آخرین سال حضور در پارلمان محلی و در کمال ناباوری، نه بزرگ و ضربه شصتی به تصمیم گیران پشت پرده و همیشگی انتخابات هیات رئیسه شورای شهر نشان داد.

شورای دوره پنجم از بدو تشکیل، سایه سنگین شهردار را همواره بر بالای سر خود می دید. این سنگینی، بصورت کاملا هنرمندانه، تا سومین سال فعالیت پارلمان نشینان، تداوم داشت. هنوز هم ناله ها و فریادهای گاه و بیگاه مخالفان قبلی و فعلی شهردار در پایان انتخابات هیات رئیسه سه سال گذشته، در افکار شهروندان رسوب کرده است.

بهترین و گویاترین تعبیر در این مقوله، مربوط می شود به جوانترین بانوی عضو شورای شهر که گفته بود: من متاسفم اعلام کنم که عضوی از شورای شهر، سرخم کند در مقابل کارمند خود (شهردار).

اکنون، زنجیره این تسلیمات، در آخرین سال فعالیت شورای پنجم شکسته شده و گمان می رود ائتلاف ۶ نفره فعلی شورای شهر که با موفقیت و بدون زحمت زیاد توانست کرسی های هیات رئیسه سال چهارم را به نام خود ثبت کند، سودای فراتری در ذهن خود داشته باشند.

جبهه تشکیل شده مخالف شهردار در شورای شهر، در صورت حفظ انسجام فعلی، امیدوارند از ۵ عضو رودروی خود نیز، نفرات جدیدی جذب کرده و با افزودن به آرای خود، شرایط را برای ادامه کار لطف اللهیان در شهرداری سخت تر نمایند. چنانچه در شرایط فعلی هم، امیدها به تحقق خواسته های وی با توجه به چیدمان جدید جبهه مقابل، امری بعید بنظر می رسد.

در هرحال، روزهای آینده، در صورت اجماع اعضای شورا بر روی فرد جدیدی جهت تصدی مدیریت شهری اردبیل و پیاده سازی نقشه عزل، باید منتظر اتفاقات جدیدی باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up