• شناسه خبر : 33191
  • تاریخ انتشار : 19 مرداد 1399 - 11:00

استاندار اردبیل گفت: پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه در مجموع بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و زیرسازی پروژه تا پایان سال ۹۹ به اتمام می‌رسد.

 

راه آهن

 

اکبر بهنام جو در بازدید از روند اجرایی پروژه افزود: بیش از ۱۱۰ کیلومتر ریل‌گذاری و روسازی راه‌آهن اردبیل نیز از ۲ جبهه آغاز شده و پروژه تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه ریل‌گذاری و روسازی پروژه از سمت اردبیل آغاز شده و کارگاه این جبهه کاملا فعال است، بیان کرد: پیمانکار ریل‌گذاری متعهد شده ماهانه هفت کیلومتر و در صورت مساعد بودن شرایط در ۲ نوبت بیش از ۱۵ کیلومتر ریل‌گذاری انجام دهد که خوشبختانه در این جبهه کارها خوب پیش می‌رود و تا ۲ ماه آینده نیز از سمت میانه هم عملیات ریل‌گذاری آغاز خواهد شد.

بهنام جو از فعال بودن ۱۲ کارگاه در مسیر میانه _ اردبیل با تمام توان خبر داد و اظهار کرد: در طول مسیر۱۲ پیمانکار بصورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند تا طبق جدول زمان‌بندی شده زیرسازی قطعات به اتمام برسد.

وی بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه از یک هزار و ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برنامه‌ریزی شده برای راه‌آهن اردبیل – میانه ۳۸۰ میلیارد تومان پرداخت کرده و ۱۶۰ میلیارد تومان دیگر نیز تا ۲ هفته دیگر به پروژه تزریق می‌شود.

بهنام جو اظهارداشت: این پروژه یکی از طرح‌های اولویت‌دار دولت دوازدهم است و با اخذ ۴۰۰ میلیارد تومان فاینانس بانک ملی جهت تکمیل این پروژه هیچگونه مشکل مالی نخواهیم داشت.

وی گفت: مرتفع‌ترین و بزرگترین پل در ایران پل آرپاچایی است که با جدیت تمام در این پروژه طبق برنامه زمان‌بندی در حال پیشرفت است.

استاندار اردبیل ادامه داد: در ایستگاه‌های مشخص شده نیز فعالیت خوبی انجام می‌شود که ایستگاه اصلی در اردبیل با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصد به زودی تکمیل شده و عملیات اجرایی سایر ایستگاه‌ها نیز با توجه به برنامه زمان‌بندی شده پیش می‌رود.

بهنام جو گفت: اتمام این پروژه یکی از آرزوهای دیرینه مردم استان اردبیل بوده و به جد پیگیری می‌کنیم تا یک‌سال آینده به اتمام برسد.



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up