• شناسه خبر : 33197
  • تاریخ انتشار : 19 مرداد 1399 - 02:03

استاندار اردبیل گفت: با استفاده از ارقام مقاوم و نیز جایگزینی و اصلاح باغات درصدد تدوین برنامه ۵ ساله برای حل بحران سرمازدگی بهاره باغ‌ها در استان اردبیل هستیم.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو در نشست با مسئولین استان اردبیل اظهار داشت: با استفاده از ارقام مقاوم و نیز جایگزینی و اصلاح باغ‌ها درصدد تدوین برنامه ۵ ساله برای حل بحران سرمازدگی بهاره باغات در استان اردبیل هستیم.

استاندار اردبیل بیان کرد: با توجه به این که اشتغال‌زایی و امنیت غذایی در استان یک اولویت اساسی است، در این زمینه یارانه‌ای برای تسهیلات مالی و کمک به باغداران در این خصوص در دستور کار قرار گرفته است و حمایت‌های لازم در این زمینه انجام می‌شود.

بهنامجو تصریح کرد: جایگاه کشاورزی استان در اجرای سامانه‌های نوین آبیاری حائز اهمیت بوده و به همین منظور اهمیت به توسعه این پروژه‌ها از جمله مجتمع گلخانه‌ای کشور و شهرک‌های کشاورزی، دامپروری و گلخانه‌ای حائز اهمیت است.

وی اظهار کرد: ۱۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برای اجرای پروژه‌های شهرک کشاورزی و مجتمع گلخانه‌ای استان در نظر گرفته شده و درصدد هستیم شهرک‌های گلخانه‌ای استان را در اسرع وقت توسعه بخشیده و به اهداف خود در ارتباط با تولید محصولات باکیفیت و ارتقای صادرات دست یابیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up