• شناسه خبر : 33246
  • تاریخ انتشار : 20 مرداد 1399 - 02:54

مدیرکل اوقاف و امور خیریه‌ استان اردبیل گفت: تاکنون وقف مستقیمی برای آزادسازی زندانی انجام نگرفته است.

آزادی زندانی

ظهر امروز مراسم  آزادسازی ۵۷ زندانی جرایم غیرعمد و مالی با رعایت اصول و موازین بهداشتی در راستای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس با حضور جمعی از مسئولین دستگاه‌های اجرایی و خیرین استانی در ساختمان نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه‌ استان اردبیل در این مراسم اظهار داشت: این اقدام خیرخواهانه به مناسبت عیدغدیرخم و ولادت امام موسی کاظم(ع)  با دعوت از خیرین و مسئولان اجرایی استان در راستای کمک به آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی انجام شد.

وی بیان کرد: با کمک اداره کل اوقاف و امورخیریه، ستاد دیه، بنیاد مستضعفین و خیرین،  بدهی بیش از  ۷۰ میلیارد ریالی این زندانیان مرتکب جرم غیرعمد تهیه و از زندان آزاد شدند.

ستوده افزود: طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد مالی  به منظور تقویت کارکردهای خیریه در امور اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌‌های مردمی و خیرین اجرا می‌شود و مؤلفه‌های آزادی زندانیان، محکومین مالی و جرائم غیرعمد بوده و آزادسازی زندانیان در اجرای این طرح از منابع مشارکت‌های مردمی، خیرین و موقوفات دارای نیات مرتبط انجام می‌شود.

ستوده با اشاره به اینکه تاکنون وقف مستقیمی برای آزادسازی زندانی انجام نگرفته است گفت: بر اساس ابلاغیه سازمان اوقاف به ادارات اوقاف سراسر کشور مبنی بر آزادسازی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد از محل نیات خیرات و غیره مقرر شده تا امسال بخشی از بدهی  زندانیان تامین و در چند مرحله به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و با مشارکت ستاد دیه و سایر دستگاهها آزاد شوند.

اولویت دستگاه قضائی اردبیل حبس‌زدایی و کاهش جمعیت کیفری جرائم غیرعمد است

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز در ادامه تصریح کرد: زندانیان جرایم غیرعمد و مالی از طبقه نیازمند و دردمند جامعه هستند که به لحاظ موقعیتی که درسطح جامعه دارند قادر به ابراز مشکلات خود در جامعه نیستند و اولویت ما کاهش آسیب‌های اجتماعی است که باید در این زمینه از ظرفیت‌های مردم ولایتمدار و خیر استان به نحو احسن استفاده شود.

وی تغییر در نوع دیدگاه جامعه نسبت به زندانیان جرایم غیرعمد و مالی را نتیجه تلاش شبانه‌روزی کارکنان نمایندگی ستاد دیه استان و ارائه عملکرد شفاف این نهاد مردمی در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و مالی دانست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up