• شناسه خبر : 33256
  • تاریخ انتشار : 20 مرداد 1399 - 02:41

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا توزیع هرگونه نذورات غذایی در مجالس سوگواری ممنوع است.

پاکبان محرم

محمدرضا رضایی بنا در خصوص نحوه برگزاری مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) عنوان کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل به مهد حسینیت شهرت دارد و حسینیان بی شماری در استان خواستار برگزاری مراسم سوگوار هستند لذا امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، عزاداری حسینی به صورت نمادین در استان با شرایط خاص برگزار خواهد شد.

وی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم سوگواری تاکید کرد و گفت: جهت حفظ سلامت عزاداران و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در مجالس سوگواری، مراسم سینه زنی و زنجیر زنی به دلیل شرایط خاص آن و افزایش تنفس افراد و احتمال افزایش شیوع بیماری، صرفاً در فضای باز انجام خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: مقرر شده در فضاهای بسته صرفاً مرثیه سرایی انجام شود و سینه زنی و زنجیر زنی در اماکن مسقف برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ممنوع است و باید این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی با نظارت مستمر انجام شود.

رضایی بنا گفت: افرادی که نذوراتی را برای توزیع در مراسم عزاداری مد نظر قرار داده بودند می‌توانند امسال به توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده اقدام کنند تا هم از اجر معنوی آن بهره مند شوند و هم در راستای سلامت جامعه گامی مؤثر بردارند.

وی در خصوص توزیع نذورات بین مردم در مراسم عزاداری اظهار کرد: هرگونه توزیع و پخش نذورات از قبیل چای، خرما و سایر مواد خوراکی در مساجد و مراسم عزاداری ممنوع است و خواستاریم مردم در صورت مشاهده اطلاع دهند و همچنین مانع استفاده خود و دوستان خود از نذورات باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد: عزاداران در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به هنگام ورود به مساجد و اماکن عزاداری حتماً از ماسک استفاده کنند چرا که از ورود افراد بدون ماسک توسط هیئت امنای مساجد و ناظرین سازمان تبلیغات اسلامی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

رضایی بنا افزود: شرایط استان در مقابله با کرونا مناسب نیست و توصیه می‌شود مردم اهتمام جدی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند تا رسیدن زمان عزاداری وضعیت استان از حالت قرمز خارج شود و در این راستا نظارت‌ها و بازرسی‌ها از اماکن تشدید می‌شود تا آمار ابتلاء به بیماری کرونا در استان کاهش یابد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up