• شناسه خبر : 33262
  • تاریخ انتشار : 20 مرداد 1399 - 04:48

مدیر امور شعب بانک تجارت استان اردبیل گفت: مطالبات معوقه بزرگترین معضل شبکه بانکی در کشور و استان و پیگیری وصول مطالبات از جمله اولویت‌های کاری بانک تجارت است.

اسکندری زنجانی
رضا اسکندری روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران گفت: تاکنون از یک هزار و ۱۰۰ متقاضی معرفی شده، تسهیلات درخواستی ۳۰۰ نفر از واجدان شرایط پرداخت شده و ۸۰۰ نفر نیز در نوبت دریافت و تکمیل مدارک برای دریافت تسهیلات هستند.
وی با اشاره به وارد شدن فشار مضاعف به شبکه بانکی استان اردبیل پس از شیوع کرونا بیان کرد: شعب بانک تجارت در استان اردبیل با وجود ابتلای تعدادی از کارکنان به بیماری کرونا تعطیل نشده و با جدیت بیشتر در پنج ماه گذشته فعالیت خود را دنبال کرده است.
مدیر امور شعب بانک تجارت استان اردبیل بروز مشکل جدی در تامین نیرو در شعب، افزایش حجم کار بانکی، افزایش ساعت کاری، کاهش درآمد و تعویق دریافت اقساط را از جمله عوارض شیوع کرونا بر فعالیت بانک تجارت در استان اردبیل برشمرد.
وی گفت: بانک تجارت با وجود شیوع کرونا، بر اساس برنامه تدوین شده سال ۹۹ به مسیر خدمات رسانی خود ادامه می‌دهد.
اسکندری بیان کرد: کمترین انتظار از خبرنگاران و اصحاب رسانه این است که ضعف شبکه بانکی بویژه در ایام شیوع کرونا را با دید کارشناسی بررسی کرده و همه جوانب مسائل خدمات بانکی را به صورت توام و همزمان ببینند.
وی با اشاره به نادیده گرفته شدن شبکه بانکی در تصمیم‌گیری ستاد کرونا و تعیین تکالیف جدید برای شبکه بانکی از سوی این ستاد اظهار کرد: پرداخت تسهیلات کرونا بار کاری مضاعفی را به شبکه بانکی تحمیل کرده است.
مدیر امور شعب بانک تجارت استان اردبیل از اجرای پروتکل‌های بهداشتی در همه شعب این بانک در استان از روزهای نخست اسفندماه سال گذشته خبر داد و گفت: با توزیع ۹ مرحله اقلام بهداشتی و با تدابیر اتخاذ شده، میزان ابتلای کارکنان و کارمندان بانک تجارت استان به کرونا در کمترین حد ممکن در میان شبکه بانکی استان و حتی استان‌های مختلف کشور بوده است.
وی در ادامه خواستار تبیین علل عقب‌افتادگی استان اردبیل از سوی اصحاب رسانه و خبرنگاران شد و افزود: عوامل فرهنگی و پیگیری نشدن مسائل زیرساختی بویژه در حمل و نقل در گذشته موجب عقب افتادن استان اردبیل از قافله توسعه شده است.
اسکندری در ادامه تثبیت اشتغال و حمایت از تولید را از جمله اهداف تعیین شده برای شبکه بانکی در سطح کشور و استان اردبیل عنوان کرد و افزود: به منظور حمایت از تولید و اشتغال در استان، بانک تجارت تلاش کرده تا با تعویق وصول مطالبات، فعالیت واحدهای تولیدی ادامه یابد و همکاری تنگاتنگی بین کارآفرینان و سرمایه‌گذاران با شبکه این بانک در سطح استان اردبیل برقرار است.
وی مطالبات معوقه را بزرگترین معضل شبکه بانکی در کشور و استان و پیگیری وصول مطالبات را از جمله اولویت‌های کاری بانک تجارت در استان اعلام کرد و گفت: با این وجود، بانک تجارت در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید، تسهیلات ارزی و صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی کارنامه موفقی دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up