• شناسه خبر : 33282
  • تاریخ انتشار : 20 مرداد 1399 - 09:26

رئیس پلیس آگاهی گلستان گفت: به صراحت می گویم جسد پیدا شده متعلق به سها رضانژاد است و موضوع جنایی نیست و البته آزمایش DNA این موضوع را مشخص خواهد کرد.

سها

شهرخوان: مجتبی ‌مروتی رئیس پلیس آگاهی گلستان در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه هیچ انگیزه ای برای جنایی بودن موضوع گم شدن سها رضا نژاد وجود ندارد، اظهار کرد: محتمل‌ترین خطر، همان نزدیک شدن به پرتگاه خطرناک بود.

مروتی افزود: با توجه به حساسیتی که نسبت به این موضوع در فضای مجازی بوجود آمد، شخصاً پرونده را بررسی و بر بازجویی‌ها نظارت کردم و حتی چندین روز در منطقه حضور داشتم.در تحقیقات پلیس حتی یک انگیزه کوچک منجر به وقوع جنایت در این پرونده به دست نیامد.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان با تأکید بر اینکه تاکنون هیچ جرمی در روستا‌های اطراف آن منطقه رخ نداده بود، تصریح کرد: علاوه بر این امکان نداشت جرمی رخ داده باشد و همه ۳۴ نفری که همراه این خانم در گروه طبیعت گردی حضور داشتند، آن را از ما پنهان کنند.اگر اتفاقی برای این خانم رخ می‌داد،حتماً به گوش اعضای گروه می‌رسید.

مروتی اضافه کرد: ما همواره معتقد بودیم که محتمل‌ترین خطری که این خانم را تهدید می‌کرد،طبیعت خشن منطقه بود.چرا که کمپ این گروه در ۲۰ متری پرتگاه دایر شده بود،لذا حادثه نزدیک‌ترین فرضیه در این ماجرا بود و تا آخر آن را ادامه دادیم.

مصرف قرص توسط سها

او با اشاره به موضوع مصرف قرص توسط این خانم،گفت: این خانم در دو مرحله یکبار در اتوبوس و یکبار در ساعت ۴ یا ۵ صبحی که حادثه رخ داده، قرص خواب مصرف کرده است. قرص خواب در کیف شخصی این خانم پیدا شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان با اشاره به کشف جسد منتسب به «سها رضانژاد»، گفت: دقیقاً همان لباسی که در تصاویر گوشی این خانم وجود داشت، بر تن جسدبوده،بنابراین این جسد به احتمال قوی متعلق به خانم سها رضانژاد است و البته جواب قطعی بعد از انجام آزمایش DNA مشخص می‌شود.

مروتی در خصوص جزئیات احتمالی این حادثه، اظهار کرد: بررسی ها این فرضیه را نشان می دهد که این خانم حدود ۶۰۰ متر به سمت رودخانه‌ای که منتهی آبشار بود رقته و از آنجا به پایین پرت شده است.

او در پاسخ به سوالی خبرنگاری مبنی به غیرمنطقی بودن این مسئله با توجه به اینکه این خانم تنها بوده و رودخانه با کمپ فاصله داشته،گفت: تحقیقات از خانواده، بستگان و بررسی گوشی این دختر نشان می‌داد که او بسیار ماجراجو و نترس بوده است. روز قبل از حادثه این دختر دقیقا در لبه پرتگاه چند صد متری کنار کمپ چندین عکس سلفی گرفته است.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان باری دیگر بر جنایی نبودن این پرونده تأکید کرد و افزود: جمجمه و گردن جسد کشف شده شکسته است که نشان از پرت شدن از ارتفاع دارد. حتی بطری آب در کنار جسد وجود داشت.

مروتی یادآور شد: متأسفانه مدیریت فضای مجازی در این موضوع با شماره‌ای که پخش شد، به دست خانواده و دوستان این خانم افتاد و حتی رمال و فالگیر در این پرونده نظر داشتند، اما مقامات رسمی حرفی می‌زدند، کسی باور نمی‌کرد. با این کار‌ها امکانات استان را زیر سؤال می‌بردند، در حالی که بالغ ‌بر ۲۰۰ نفر در منطقه حضور داشتند و همه تلاش خود را انجام ‌دادند.

جسد منتسب به «سها رضانژاد» صبح جمعه ۱۷ مرداد در منطقه چکل سر جنگل شموشک شهرستان کردکوی پیدا شد.این دختر ٢٧ ساله طبیعت‌گرد مدتی قبل در ارتفاعات جهان نمای شهرستان کردکوی مفقود شده بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up