• شناسه خبر : 33284
  • تاریخ انتشار : 20 مرداد 1399 - 09:24

خبر قتل زنان و دختران توسط راننده خودرو پراید در آبادان دروغ است و ایجاد ایست بازرسی در این شهرستان برای دستگیری سارقان مسافرکش نما است.

حوادث

شهرخوان: مدتی است که خبری مبنی بر قتل و ربوده شدن چند زن در فضای مجازی در حال انتشار است که ایجاد ایست بازرسی های پلیس و همچنین حضور پرتعداد ماموران در خیابان های آبادان به این شایعه قوت بیشتری داده است.

یک منبع آگاه از پلیس آبادان به خبرنگار رکنا گفت : شایعه قتل و ربودن زنان در آبادان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی کاملا دروغ و کذب است و این امر باعث برهم زدن نظم عمومی و امنیت شهروندان می شود.

در هفته های گذشته چندین فقره سرقت به عنف در آبادان توسط دزدان مسافرکش نمایی که تنها زنان و دختران را طعمه خود قرار می دهند رخ داده است و این امر باعث حضور پررنگ مأموران در شهرستان آبادان شده است.

در سرقتهای صورت گرفته ۲ مرد سوار بر خودروی پراید سفید رنگ با شیشه های دودی و تحت عنوان مسافرکش نما اقدام به سوار کردن خانم ها در خیابان کرده و سپس با تهدید چاقو، دست به سرقت پول، گوشی موبایل و طلاهای آنها می زنند و در ادامه طعمه های خود را در بیرون شهر یا خیابان های تاریک از خودرو پیاده می کنند.

در پی سرقتهای صورت گرفته از زنان و دختران آبادانی پلیس آبادان چند مظنون به شکار زنان و دختران را دستگیر کرده بود که با توجه به اینکه افراد مظنون در اختیار پلیس بودند مجددا چند زن دیگر در آبادان به همان شیوه شکار شدند که پلیس همچنان در جستجوی این متهمان است.

گفتنی است با تمام موارد پیش گیرنده توسط پلیس آبادان و همچنین قرمز کردن منطقه برای جلوگیری از سرقت ها در قالب مسافرکش نما هنوز این سارقان توسط پلیس شناسایی و دستگیر نشده اند.

این سارقان به قدری حرفه ای هستند که با وجود چندین فقره سرقت به عنف از زنان تاکنون هیچ دوربینی قادر به شناسایی آنها نبوده است.

سرقت های مشابه دیگری به همین شیوه و شگرد در برخی از شهرهای دیگر استان خوزستان صورت گرفته است که در همین راستا ماموران پلیس آبادان برای دستگیری عاملان این سرقت های سریالی به صورت آماده باش در سطح شهر گشت زنی می کنند تا این دزدان را دستگیر کنند.

بنا به این گزارش، تحقیقات پلیسی برای دستگیری و شناسایی این سارقان مسافرکش نما به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آبادان قرار دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up