• شناسه خبر : 33371
  • تاریخ انتشار : 21 مرداد 1399 - 06:45

نماینده مردم گرمی در مجلس یازدهم گفت: بهبود معیشت مردم از مهم‌ترین دغدغه‌های کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم است.

مجلس

 

ولی اسماعیلی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بهبود معیشت مردم یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم است که پرداخت کمک معیشتی به پنج دهک پایین جامعه با توجه به مشکلات اقتصادی اخیر، گرانی‌های افسارگسیخته و مشکلات ناشی از شیوع کرونا ضروری است.

وی با بیان اینکه طرح دو فوریتی قانون جامع حمایت افراد نیازمند در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شده، افزود: این طرح اگر تصویب شود افراد نیازمند ۵ دهک پایین کشور از کمک معیشتی بهره‌مند می‌شوند.

نایب اول رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: برای حمایت از اقشار نیازمند، طراحی سامانه واحد لازم است تا در قالب آن، اسامی افراد نیازمند و یا تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی و یا افراد فاقد شغل و درآمد ثابت همچون کارگران فصلی شناسایی و مورد حمایت لازم قرار گیرند.

اسماعیلی تصریح کرد: کمیسیون اجتماعی برای ایجاد سامانه‌ای واحد جهت شناسایی افراد نیازمند در تلاش است که این سامانه کمک می‌کند که در زمان بروز شرایط بحرانی همچون شیوع ویروس کرونا، روند ارائه خدمات به افرادی که نیاز به کمک معیشتی دارند و یا اجرای طرح کمک به افراد نیازمند تسریع شود.

وی افزود: علاوه بر قانونی جامع حمایت از نیازمندان، طرحی را تحت عنوان “بهره‌مندی هر ایرانی از نفت” جهت حمایت از تمام ایرانیان دارای کد ملی در مجلس پیشنهاد داده است که در صورت تصویب، تمام مردم کشور را در برمی‌گیرد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up