• شناسه خبر : 33373
  • تاریخ انتشار : 21 مرداد 1399 - 06:26

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با اشاره به تشدید بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار گفت: نظارت درون کارگاهی توسط کارفرمایان در حال اجراست.

کارگر کارگاه

 

قاسم رحیمی در جلسه کمیته مقابله با ویروس کرونا در محیط کار استان اردبیل اظهار داشت: در جهت صیانت از سلامت نیروی کار با اولویت تشدید بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار، نظارت درون کارگاهی توسط کارفرمایان در حال اجراست.

وی با بیان اینکه از زمان انتشار خبر شیوع ویروس کرونا، تدوین دستورالعمل‌های پیشگیری و مبارزه با کرونا در استان اردبیل در دستور کار قرار گرفته، افزود:در این راستا پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های تخصصی توسط ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و توصیه نامه‌های عمومی برای پیشگیری از بیماری کرونا در محیط‌های کار گردآوری و به واحدهایی اجرایی ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل بیان کرد: به موجب ماده ۹۵ قانون کار، مسئولیت اجرای مقررات و ضوابط فنی و بهداشت کار بر عهده کارفرما یا مسئولان واحد است و برای تامین حفاظت فنی و بهداشت کار، باید وسایل و امکانات لازم را در اختیار کارگران قرار بدهند.

رحیمی تصریح کرد: نزدیک به ۲۳ هزار و ۵۰۰ کارگاه و واحدهای اقتصادی دارای کد بیمه تامین اجتماعی در استان فعالیت می‌کنند که با انجام بازرسی از این کارگاه‌ها، روش‌های مقابله با ویروس کرونا نیز آموزش داده شده است.

وی افزود: تمامی بازرسی‌ها با اولویت تعداد نیروی کار انجام شده و رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و تبعیت از مقررات ایمنی و دستورات مسئول ایمنی در کارگاه امری ضروری است و کارفرمایان در این زمینه تکلیف نظارتی دارند.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up