• شناسه خبر : 33388
  • تاریخ انتشار : 21 مرداد 1399 - 06:55

مسئول طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در شهرستان گرمی گفت: تحقق برنامه‌های بنیاد علوی در شهرستان گرمی نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی است.

گرمی
علی قیطانی گفت: این طرح‌های مشارکتی شامل احداث تصفیه‌خانه و خط انتقال سد تازه‌کند با هدف آبرسانی به ۲۱۷ روستا و شهر انگوت، اصلاح و ترمیم تصفیه خانه شهر گرمی و طرح آبرسانی به بخش مرزی موران است.
وی، احداث جاده گردشگری داش‌دیبی تا روستای اوماسلان، آسفالت راه روستایی، توسعه زیرساخت منطقه گردشگری دریاچه گیلارلو، اصلاح و ترمیم کانال آب آوری گیلارلو، احداث پارک تفریحی علوی، احداث کتابخانه شهری و دیوارکشی رودخانه ساحلی شهر گرمی را از جمله دیگر طرح‌های مشارکتی بنیاد علوی در شهرستان گرمی اعلام کرد.
قیطانی، با اشاره بر این که تحقق برنامه‌های بنیاد علوی در شهرستان گرمی نیازمند همکاری و همدلی دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان با این بنیاد است، افزود: پروژه‌های عمرانی در دست اجرا در شهرستان گرمی بر اساس تفاهم‌نامه بین بنیاد علوی و دستگاه‌های اجرایی با نظارت شخص استاندار اردبیل  به صورت مشارکتی اجرا می‌‍شود.
وی همچنین از اعطای ۴۴۴ فقره وام قرض‌الحسنه ۵۰ میلیون ریالی به اقشار و صاحبان مشاغل آسیب‌دیده از شیوع بیماری کرونا در گرمی توسط بنیاد علوی خبر داد و ادامه داد: بانک سینا در ارائه و تسریع مراحل پرداخت تسهیلات کرونایی به اهالی شهرستان رتبه اول کشوری را به دست آورده است.
مسئول طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در شهرستان گرمی همچنین از اعطای تسهیلات ۲ درصدی بانک سینا به متقاضیان در رسته‌های شغلی دام سبک و سنگین، پرورش زنبورعسل و فرشبافی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و بیان کرد: سهم شهرستان گرمی از محل این اعتبارات ۲۷۰ میلیارد ریال است که این تسهیلات بدون وثیقه ملکی و تنها از طریق ارائه ضامن در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه شهرستان گرمی جزو ۱۵ شهرستان تحت پوشش طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی قرار گرفته است، افزود: این نهاد از آبان ماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را در زمینه عمران و آبادانی و رفع محرومیت در شهرستان گرمی آغاز کرده است.
قیطانی همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در اجرای زیرساخت منطقه نمونه گردشگری دریاچه گیلارلو گرمی خبر داد و اضافه کرد: بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده، مقرر شد که نیمی از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای اجرای رینگ دور دریاچه گیلارلو توسط بنیاد علوی تامین شود.
وی همچنین اختصاص تسهیلات لازم برای اجرای طرح‌‎های دارای مجوز بومگردی و صنایع دستی با معرفی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرستان گرمی از سوی بنیاد علوی و نیز تکمیل موزه باستان‌شناسی و ایجاد موزه عشایری را از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه امضا شده ذکر کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up