• شناسه خبر : 33401
  • تاریخ انتشار : 21 مرداد 1399 - 07:59

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: مراسم سنت طشت گذاری در آستانه ماه محرم با هدف رعایت مسائل بهداشتی برگزار نمی شود.

205

حجت الاسلام جعفر زاده در دیدار با امام جمعه شهرستان نمین با بیان اینکه برای هر سه وضعیت سفید، زرد و قرمز کرونایی جهت برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم شیوه نامه های بهداشتی ویژه تنظیم شده است، گفت: مراسم سنتی طشت گذاری به شیوه عادی همه ساله در استان اردبیل بخاطر جلوگیری از تجمعات برگزار نمی شود.

وی با اشاره به اینکه عزاداریها در داخل مساجد نیز با یک چهارم ظرفیت مسجد و در کوتاه ترین زمان ممکن برگزار می شود افزود: دسته گردانی، سینه و زنجیرزنی و طبل و سنج زدن در ایام محرم بخاطر مسائل بهداشتی ممنوع شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل تاکید کرد: نذورات و احسانات همه ساله مردم خیر در ایام تاسوعا و عاشورا نیز به سمت کمک های مومنانه و دستگیری از محرومان در مساجد و محلات سوق داده می شود.

حجت الاسلام جعفرزاده اظهار داشت: در عزاداری ماه محرم سالجاری، مردم حسینی استان اردبیل با رعایت اصول بهداشتی و دستورالعملهای ابلاغی هم مراسم عزاداری را رونق بخشیده و هم شعور حسینی را در برابر دیدگاه جهانیان به نمایش خواهند گذاشت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up