• شناسه خبر : 33557
  • تاریخ انتشار : 23 مرداد 1399 - 12:32

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: هدف از اعمال محدودیت در شکل و مکان های برگزاری عزاداری در ماه محرم ، حفظ سلامت مردم است.

205

بهروز ندایی تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت شیوع کرونا در کشور و استان حاد است و برای کنترل این بیماری باید از اجتماعات پرهیز شود.

وی بیان کرد: عزاداری اردبیل که در سال های گذشته با حضور دستجات محلات ششگانه در بازار انجام می گرفت، امسال به این شیوه برگزار نخواهد شد.

ندایی اظهار کرد: ستاد مقابله با کرونا مخالف برگزاری عزاداری محرم نبوده و مردم با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در فضای باز و با تعداد اندک می توانند این مراسم را برگزار کنند.

معاون استاندار اردبیل گفت: دستگاههای دولتی ، نهادها و مداحان نیز بر نحوه عزاداری و نظارت بر پروتکل ها مسئولیت دارند و باید از هر گونه اجتماع که موجب سرایت ویروس می شود، جلوگیری کنند.

ندایی با اشاره به ویژگی خاص برخی روستاها و شهرستان های استان در برگزاری مراسم عزاداری به صورت چند صد و یا هزار نفری خواستار ممانعت از برپایی چنین تجمعات برای جلوگیری از شیوع کرونا شد.

وی با اشاره به تعییر شیوه نذورات در سالجاری از همشهریان خواست نذورات خود را به صورت نقدی و یا کالاهای معیشتی در قالب کمک مومنانه در اختیار نیازمندان  بگذارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up