• شناسه خبر : 33561
  • تاریخ انتشار : 23 مرداد 1399 - 12:12

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: هدفگذاری های پلیس فتا بر اساس الگوها و اخلاق اسلامی است و بایدها و نبایدهای فضای حقیقی باید در فضای مجازی نیز رعایت شود.

شبکه ارتباطات سایبری

علی قهرمان طالع  در رابطه با اقدامات و برنامه‌های پیشگیرانه انجام شده توسط پلیس فتا استان اردبیل عنوان کرد: آموزش‌های پلیس فتا عمدتاً بر اساس آموزش‌های الکترونیک است و مجموعاً هدفگذاری های ما بر اساس بایدها و نبایدها و خوب‌ها و بدهایی است که در فضای حقیقی وجود دارد عیناً بر اساس الگوها و اخلاق اسلامی و بر اساس استانداردهای جهانی در فضای مجازی نیز باید رعایت شود.

وی در خصوص هدفگذاری های مد نظر در خصوص اقدامات پیشگیرانه اظهار کرد: هدفگذاری های عمده در جهت اقدامات پیشگیرانه بر حول سه محور بوده که محور اصلی ما حفظ و توسعه و بهسازی منابع و سرمایه‌های اجتماعی و مهارت‌ها بوده است.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل بیان کرد: بحث دوم مد نظر پلیس فتا در راستای اقدامات پیشگیرانه نظارت و کنترل بر روی الگوریتم‌های امنیتی در پیکربندی سایت‌ها، مدیریت ادمین‌ها و همچنین صفحات و شبکه‌های اجتماعی بوده و محور سوم از اقدامات پیشگیرانه پلیس فتا اصلاح الگوهای رفتاری کاربران بوده است.

قهرمان طالع ادامه داد: نقطه تمرکز ما در بحث‌های برنامه‌های پیشگیرانه و آموزشی، بر روی کانون‌های هدف در بحث کودکان سنین پایه به سه محور دانشی و بینشی و مهارتی تقسیم شده است.

وی گفت: در خصوص مسئله دانشی از اقدامات پیشگیرانه پلیس فتا در رابطه با سنین کودکی را می‌توان به داشتن علم فضای مجازی توسط کودک اشاره کرد که باید مورد توجه قرار گیرد و مسئله بینشی که بر روی بالا بردن قدرت تشخیص و تمییز کودکان هنگام حضور در فضای مجازی تاکید دارد و بحث مهارتی نیز در برگیرنده کلیه مهارت‌های لازم برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی در راستای فعالیت‌های مفید است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up