• شناسه خبر : 33575
  • تاریخ انتشار : 23 مرداد 1399 - 01:38

فرماندار اردبیل گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی، دسته‌گردانی در اردبیل کاملاً منتفی بوده و پذیرایی‌ها و برپایی ایستگاه‌ها برای عزاداران حسینی نیز ممنوع است.

مسعود امامی یگانه

مسعود امامی‌ یگانه ظهر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های عزاداری ماه محرم در اردبیل اظهار داشت: نحوه برگزاری عزاداری نیاز به وحدت رویه و انسجام بیشتری دارد و هدف ما برگزاری مراسمات همراه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی است.

وی افزود: در ارتباط با حفظ سلامت مردم با جدیت پیش خواهیم رفت، چرا که برخی از ناهماهنگی‌ها ممکن است سبب صدمه دیدن سلامتی جان مردم می‌شود.

فرماندار اردبیل تصریح کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی، دسته‌گردانی کاملاً منتفی بوده و این امکان مقدور نخواهد بود، پذیرایی‌ها و برپایی ایستگاه ها نیز ممنوع است و تمامی هیئت‌ها و محله‌ها که متولی دسته‌جات هستند باید در نظر داشته باشند که مکانی که استفاده می‌کنند به تائید دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت برسد و مکان‌های بزرگ ورزشی، مدارس، فضاهای رو باز در اختیار هیئت‌ها قرار خواهد گرفت.

امامی‌یگانه بیان کرد: هدف این است که واقعاً هر خانه یک حسینیه را اجرا کنیم ‌و مردم از طریق صدا و سیما  و رسانه‌ها به پیگیری برنامه‌های عزاداری بپردازند تا از ایجاد  تجمع جلوگیری شود و طبق هماهنگی‌ها با صدا و سیما، مقرر شده که برنامه‌های مرتبط با عزاداری صدا و سیما در ساعات مشخصی پخش و بازه زمانی برنامه‌های پخش شده نیز افزایش یابد و در این باره از همراهی روسای محلات تشکر می‌کنیم که تابع تصمیمات ستاد عمل می‌کنند.

مردم نذری‌های خود را در قالب کمک‌های نقدی به نیازمندان ادا کنند

در ادامه بهروز ندایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز بیان کرد: در راستای حفظ سلامتی و جان مردم اعمال محدودیت‌های در راستای زمان و مکان برگزاری عزاداری در دستور کار است و بیشتر از هر مسئله دیگری برای جلوگیری از شیوع کرونا در این ایام است.

وی افزود: با توجه به این که اجتماع‌ها و تجمع‌ها به شیوع ویروس کووید – ۱۹ دامن می‌زند به همین دلیل این مراسم‌ها امسال در فضای باز و با تعداد کم‌تر برگزار می‌شود که در راستای نظارت و کنترل شرایط باید برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام یابد.

ندایی بیان کرد: در حقیقت برگزاری مراسم‌های عزاداری امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته در نظر گرفته شده و در این زمینه از ظرفیت دستگاه‌های دولتی، نهادها و مداحان استفاده می‌کنیم که اطلاع‌رسانی‌ها و فرهنگ‌سازی‌های لازم را انجام دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up