• شناسه خبر : 33618
  • تاریخ انتشار : 24 مرداد 1399 - 07:37

سرپرست شرکت آب و فاضلاب خلخال گفت: حذف نام از ردیف اعتبارات ملی مهمترین عامل توقیف پروژه فاضلاب شهری خلخال است.

تصفیه خانه
محمد دیباج لطیفی افزود: مشکل ناشی از خرابی و توقف پمپ‌های هوادهی در محل تصفیه‌خانه فاضلاب خلخال در سال‌های گذشته منجر به ایجاد مشکلاتی از قبیل هدایت فاضلاب خام به سمت رودخانه هروچای ،آلودگی‌های زیست محیطی و اعتراض گسترده باغداران حاشیه این رودخانه و همچنین اهالی روستای علی‌آباد در حوالی تصفیه‌خانه شده بود که با تعمیر و تجهیز امکانات تصفیه‌خانه ضمن برطرف شدن مشکل موجبات رضایت اهالی این روستا و نیز باغداران پایین دست با تصفیه کامل فاضلاب و هدایت آب تصفیه شده به سمت رودخانه فراهم شد.
وی با بیان اینکه با افزایش جمعیت شهر خلخال همراه با افزایش انشعاب فاضلاب اجرای طرح توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب این شهر ضروری بنظر می‌رسد، اظهارداشت: طرح توسعه این محل تهیه و مطالعات آن صورت گرفته و با تامین اعتبار موردنیاز این طرح در اولین فرصت اجرا می‌شود.
وی افزود: برغم اینکه شبکه‌گذاری فاضلاب شهری در سطح ۲۵ درصد از مناطق مختلف شهر خلخال اجرا نشده است، حذف نام توسعه این شبکه از لیست و ردیف اعتبارات ملی کشور در سال‌های گذشته از جمله عوامل مهم در توقف این پروژه و تکمیل طرح توسعه فاضلاب شهری خلخال بوده است.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب خلخال از اجرای عملیات موفقیت‌آمیز اصلاح بخشی از شبکه فرسوده آب شرب شهر هشجین در هفته جاری خبر داد و گفت: با تلاش همکاران این شرکت عملیات اصلاح و بازسازی قسمت تخریب شده خط انتقال آب هشجین در کمتر از یک روز انجام و از قطعی آب شرب مردم این شهر در گرمای تابستان جلوگیری شد.
وی افزود: آب شرب شهروندان هشجین و ۲ روستای بخش خورش‌رستم از طریق پمپاژ آب از رودخانه قزل‌اوزن و با استفاده از خط لوله ۱۱ کیلومتری و ۲ ایستگاه تقویت فشار میانی تامین می‌شود و اختلاف ارتفاع بسیار بالای محل چاه‌های تامین آب در کف رودخانه قزل‌اوزن با مخازن آب این شهر علت اصلی وقوع حوادث شکستگی و تخریب لوله‌های آب در مسیر خط انتقال است.
وی بیان کرد: در سال گذشته عملیات اجرایی اصلاح و بازسازی چهار کیلومتر از این مسیر از طرف شرکت آب و فاضلاب شهری خلخال انجام و در صورت تامین منابع مالی تعویض لوله‌ها در قسمت نیاز به بازسازی این خط اجرا خواهد شد.
لطیفی گفت: با اجرای طرح پیشنهادی جدید تامین بخشی از آب شرب شهر هشجین از طریق انتقال آب یکی از چشمه‌های آب شیرین منطقه به شهر هشجین مرکز بخش خورش‌رستم مشکل شوری و سختی آب شرب این شهر نیز در آینده برطرف می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up