• شناسه خبر : 33620
  • تاریخ انتشار : 24 مرداد 1399 - 07:40

رئیس اداره منابع آب گرمی مغان گفت: پیگیری‌های لازم جهت رفع موانع پر خطر رودخانه ها انجام شده است.

رودخانه
رضا بدرزاده افزود: در پی خشکسالی‌های چند سال اخیر و انباشت زباله‌های خانگی، نخاله‌های ساختمانی و فضولات حیوانی و همچنین تعرض برخی از اهالی روستا به بستر و حریم مسیل عمومی روستا، مجرای اصلی جریان آب تنگ‌تر و در برخی مقاطع مسدود شده بود که با همکاری دهیاری روستای مغوان و بخشدار مرکزی گرمی، مسیل مذکور بازگشایی و اراضی تصرف شده در بستر و حریم آزادسازی شد.
وی تصریح کرد:  بدنبال سیلاب‌های اخیر در قسمت‌های شمالی و غربی کشور و نگرانی از وقوع سیلاب در این مناطق ، کارشناسان این واحد با همکاری اکیپ گشت و بازرسی نسبت به شناسایی نقاط حادثه‌ساز و گلوگاه‌های پرخطر شهرستان پرداختند و با معرفی این نقاط به ستاد هماهنگی مدیریت بحران شهرستان و تشریح و توضیح وظایف دستگاه‌ها در ارتباط با سیلاب ، پیگیری‌های لازم را جهت رفع موانع پر خطر آغاز کردند که این مورد نیز از نقاط پر خطر شناسایی شده شهرستان بود.
رئیس اداره منابع آب گرمی مغان اظهارداشت: این اقدام در راستای تبصره‌های ذیل ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب و بند ۳۰ ماده ۱۰ قانون دهیاری‌ها انجام شد.
وی گفت: اداره منابع آب شهرستان گرمی در راستای پیشگیری از بروز خطرات سیلاب، آماده هرگونه همکاری با مدیریت بحران و دستگاه‌های دخیل در امر پیشگیری از سیلاب است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up