• شناسه خبر : 33624
  • تاریخ انتشار : 24 مرداد 1399 - 08:18

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: ضمن تلاش برای رفع مشکل واحدهای صنعتی آلاینده در مناطق مختلف، از ادامه فعالیت واحدهای صنعتی آلوده کننده زیست محیطی جلوگیری می‌کند.

کارخانه تولیدی صنعتی
سعید شهند افزود: برنامه‌های امسال این اداره کل تلاش برای توسعه اقتصادی و صنعتی این استان با حمایت از طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی پیشنهادی از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.
وی اظهار داشت: پاسخگویی در پنج زمینه از جمله مشکلات و معضلات بهداشتی جامعه ،وضعیت کشاورزی، مشکلات زیست محیطی ،مصرف آب و نحوه مصرف انرژی از جمله وظایف مهم اداره کل حفاظت محیط زیست استان است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم در کنار انجام وظایف قانونی خود در قابل این پنج مورد به حل مشکل راه‌اندازی طرح‌های تولیدی و اشتغالزا و همچنین توسعه پایدار  استان با استفاده از هرگونه راهکار قانونی ممکن کمک کنیم.
وی همچنین با اشاره به شعار امسال جهش تولید افزود: پنج شاخصه انرژی، بهداشت و سلامت جامعه، کشاورزی و امنیت غذایی، آب و تنوع زیستی در هر طرح تولیدی باید مدنظر قرار گیرد و اگر در تولید به این سمت نرویم شاهد تبعات جبران‌ناپذیر آن در زندگی خودمان خواهیم بود.
شهند گفت: در راستای حل مشکلات زیست محیطی واحدهای صنعتی آلاینده هفت واحد عمده آلاینده محیط زیست در استان شناسایی و برای بهره‌مندی از تسهیلات صندوق ملی محیط زیست به سازمان مرکزی معرفی شدند.
وی بیان کرد: واحدهای معرفی شده شامل سه واحد تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک‌های صنعتی و چهار واحد صنعتی و تولیدی هستند که به دلیل عدم کارایی و کارکرد سیستم تصفیه فاضلاب موجب آلودگی و آسیب محیط زیست می‌شوند.
شهند افزود: تمامی واحدهای صنعتی، خدماتی، شهرک صنعتی، مراکز معاینه فنی، مراکز تولید پسماندهای پزشکی و محل‌های دفن زباله در استان اردبیل به صورت مستمر توسط کارشناسان پایش این اداره کل مورد بازرسی زیست محیطی قرار می‌گیرند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: با اجرای طرح توسعه روستای لرد که در شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور به تصویب رسیده زمینه توسعه این روستا که از سال‌ها پیش یکی از خواسته‌های به حق مردم این روستای بزرگ و با جمعیت بیش از چهار هزار نفر در جوار منطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال است، تحقق می‌یابد.
وی گفت: با اجرای طرح انتزای بخش از اراضی تحت مدیریت محیط زیست خلخال برای راه‌اندازی طرح‌های تولیدی و اشتغالزا در منطقه حفاظت شده آق‌داغ و الحاق بخشی از اراضی خارج از این منطقه به عنوان اراضی جایگزین به این منطقه بسیاری از مشکلات مربوط به موانع سر راه ایجاد طرح‌های اشتغال زا در این شهرستان در آینده مرتفع خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up