• شناسه خبر : 33630
  • تاریخ انتشار : 24 مرداد 1399 - 08:48

سودا حسن زاده در ماجرای هولناکی در مشگین شهر به قتل رسید و طلاهایش از سوی یک زن و ۲ مرد آشنا به سرقت رفت. کیفر خواست پرونده قتل هولناک سودا حسن زاده پس از ۵ ماه صادر شد.

 سودا حسن زاده

شهرخوان: ۱۹ اسفند سال گذشته دختر جوانی به نام سودا ۲۸ ساله از سالن زیبایی مشگین شهر که در آن مشغول به کار بود خارج شد و به خانه یکی از دوستانش رفت اما دیگر به خانه بازنگشت.

خانواده سودا ۲۸ ساله نگران سرنوشت دخترشان بودند و به هرجایی که احتمال می دادند مراجعه کردند اما سرنخی از سودا به دست نیامد پلیس برای ردیابی اطلاعاتی و فنی وارد عمل شد.

تجسس های پلیسی ادامه داشت تا اینکه روز سه شنبه ۲۰ اسفند ۹۸ چوپان جوانی در نزدیکی سد احمدبیگلو بود که سگ گله اش شروع به سر و صدا کرد و در حالیکه یک استخوان در دهانش بود به سمت چوپان جوان رفت و در ادامه چوپان به دنبال سگ گله اش رفت و با نیم تنه سوخته یک انسان روبرو شد و در فاصله دیگری نیمه دیگر جسد سوخته شده پیدا شد و همین کافی بود تا ماموران پلیس مشگین شهر در محل حاضر شوند.

ماموران با حضور در محل پی بردند که جسد سوخته برای یک زن است و کارآگاهان با توجه به سرنخ های به دست آمد از خانواده سودا پی بردند که جسد سوخته متعلق به سودا حسن زاده است.

شناسایی عاملان جنایت هولناک

کارآگاهان در گام نخست پی بردند که سودا شب قبل از پیدا شدن جسدش در خانه یک زن آشنا به نام مریم میهمان بوده و همین کافی بود تا کارآگاهان به سراغ مریم بروند و این زن که سعی داشت با داستانسرایی هایش خود را در ماجرای قتل بی گناه معرفی کند در تناقض گویی هایش گرفتار شد و با توجه به تصاویر دوربین مداربسته در نزدیکی خانه کافی بود تا مریم پرده از جنایت هولناک بردارد.

تیم جنایی پلیس آگاهی مشگین شهر در تجسس های میدانی و بازجویی از مریم پی بردند که این زن با همدستی برادرش و یک مرد آشنا دست به قتل سودا حسن زاده زده اند و در ادامه طلاه و پول هایش را به سرقت برده اند و برای اینکه ردی از این جنایت باقی نماند با انتقال جسد به نزدیکی سد احمدبیگلو اقدام به آتش زدن جسد کرده اند.

برادر مریم و مرد مورد علاقه این زن خیلی زود دستگیر و به جنایت هولناک اعتراف کردند ودر تحقیقات مشخص شد برادر مریم در انتقال جسد و آتش زدن آن به مرد مورد علاقه خواهرش کمک کرده و نقش داشته است.

در تحقیقات مشخص شد مریم از ۸ ماه قبل بواسطه مراجعه به سالن زیبایی در خیابان حافظ مشگین شهر با سودا آشنا شده و خیلی زود دوستی آنها صمیمی شده است تا حدی که مریم روزهایی که کاری نداشت هم به سالن زیبایی می رفت و همیشه همراه سودا بود.

در ادامه مشخص شد سودا همیشه طلاهای زیادی همراه خود داشت تا اینکه روز ۱۹ اسفند ماه با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی سالن های زیبایی، سودا پس از پایان کار در حالیکه مثل همیشه طلاهای زیادی به خود آویزان کرده بود با ۵ میلیون تومان پول از سالن خارج و برای دیدن دوستش به خانه مریم می رود.

خفه کردن دختر جوان

کارآگاهان پی بردند مریم طراحی این قتل بوده و سودا حسن زاده را به خانه اش کشانده و سپس مرد مورد علاقه مریم با طناب اقدام به خفه کردن سودا کرده و سپس طلا، جواهرات و ۵ میلیون تومان پول سودا را به سرقت می برند و در ادامه برادر مریم برای جابجا کردن جسد در محل حاضر شده و جسد را داخل یک پتو پیچانده و داخل صندوق عقب گذاشته و پس از انتقال به منطقه سد احمدبیگلو با بنزین اقدام آتش زدن جسد کرده اند.

۳ متهم اصلی این پرونده هولناک در ۲۸ اسفند ماه دستگیر شدند و مرد مورد علاقه مریم قتل را به گردن گرفت تا مریم و برادرش آزاد شوند اما بررسی ها و سرنخ های به دست آمد نشان از آن دارد که مریم در پیامک هایی که به پسر مورد علاقه اش می داده اصرار داشته که هر چه زودتر نقشه قتل را به اجرا برساند تا دستشان به طلاهای سودا برسد.

مریم پس از دستگیری به زندان اردبیل و مرد مورد علاقه اش به زندان مشگین شهر منتقل شدند و برادر مریم با قرار وثیقه آزاد شد.

پس از گذشت ۵ ماه با صدور کیفرخواست متهمان صادر شد، مریم و مرد مورد علاقه اش مشارکت در قتل عمدی سودا حسن زاده و برادر مریم متهم به پنهان کردن ادله جرم با علم قبلی و جنایت بر میت متهم شناخته شدند و ۳ متهم این پرونده در ماجرای سرقت طلاها نیز مجرم شناخته شدند که پرونده برای صدور رای نهایی به دادگاه کیفری ارجاع شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up