• شناسه خبر : 33680
  • تاریخ انتشار : 25 مرداد 1399 - 11:39

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: ۷۶ روستای استان اردبیل در سال ۱۳۹۸ از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

گاز

سردار اسماعیلی در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گاز استان اردبیل که در سالن کنفرانس شهید باهنر ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: با بهره مندی این تعداد روستا، ۹۴ درصد از خانوار روستایی استان اردبیل از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند و با اتمام عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۱۲ روستای در حال اجرا، میزان بهره‌مندی خانوار روستایی تا پایان سالجاری از ۹۴ درصد به ۹۸ درصد ارتقا می‌یابد.

وی خدمت‌رسانی به مناطق محروم استان اردبیل را از اهم وظایف شرکت گاز استان در امر محرومیت‌زدایی عنوان کرد و گفت: در سال گذشته، بیش از ۱۱ هزار مشترک شهری و بیش از هشت هزار مشترک روستایی به مشترکین شرکت گاز استان اردبیل افزوده شده‌اند که با احتساب این تعداد، میزان مشترکین شرکت به بیش از ۴۹۲ هزار مشترک رسیده است.

اسماعیلی از تحقق ۸۶ درصد اهداف در بخش نصب و انشعابات، ۹۸ درصد اشتراک‌پذیری و ۵۰ درصد در بخش  شبکه‌گذاری در سال ۱۳۹۸ خبر داد و افزود: در سال رونق تولید، حدود ۲۰ کیلومتر در صنایع و ۱۹۵ کیلومتر در روستاهای استان شبکه‌گذاری اجرا شده است.

این مقام مسئول از مصرف ۲٫۷ میلیارد مترمکعب گاز در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری و صنعتی و نیروگاه خبر داد و جایگزینی گاز طبیعی به جای سوخت‌های فسیلی در استان را از اولویت برنامه‌های شرکت برشمرد و تصریح کرد: کل گاز جایگزین شده در صنعت استان اردبیل در سال ۱۳۹۸، حدود ۲۹ هزار مترمکعب در ساعت بود و ۶۳ واحد صنعتی جدید، یک ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی به مدار مصرف گاز متصل شدند.

اسماعیلی در رابطه با پروژه مانیتورینگ ایستگاه ها و اهمیّت این مورد، اظهار کرد: سامانه مانیتورینگ این شرکت طی برنامه‌ریزی و طراحی انجام شده برای ایستگاه‌های CGS و صنایع عمده در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین به پیشرفت ۸۳ درصدی پروژه مانیتورینگ در بخش مخابراتی اشاره کرد و گفت: از کل ۱۱۵ ایستگاه گاز که برای انتقال دیتا در نظر گرفته شده بودند، ۹۵پروژه مانیتورینگ مخابراتی ۹۵ ایستگاه با موفقیت تکمیل و راه اندازی شده است.

اسماعیلی در پایان سخنان خود، نصب ۷ هزار علمک گاز، جذب ۱۵ هزار مشترک جدید و اجرای ۵۰۰ کیلومتر شبکه‌گذاری را از اهداف تعیین شده در سال ۱۳۹۹ برشمرد و اظهار امیدواری کرد که با تأمین منابع، شاهد تحقق ۱۰۰ درصدی برای تمامی اهداف تعیین شده باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up