• شناسه خبر : 33746
  • تاریخ انتشار : 26 مرداد 1399 - 08:08

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: واحدهای تولیدی این استان برای تحقق جهش تولید و رفع مشکلات موجود تسهیلات یارانه‌دار دریافت می‌کنند.

 

کارخانه تولیدی صنعتی

 

رامین صادقی مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه ۹۵ درصد واحدهای تولیدی استان صنایع کوچک هستند، افزود: با تاکید دکترمدرس خیابانی وزیر صمت برنامه‌های حمایتی برای توسعه این صنایع در دستور کار قرار گرفته و تمام تلاش مسوولان فعالیت مستمر این صنایع در جهت رونق‌بخشی اقتصاد استان است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: بر اساس تمهیدات در نظر گرفته شده ۱۵۰ واحد تولیدی استان امسال به بهره‌برداری می‌رسند که ۱۲۳ مورد از این تعداد جزو صنایع کوچک هستند.

صادقی گفت: همچنین برنامه‌ریزی برای احیای واحدهای راکد و نیمه‌فعال جزو اهداف اساسی است که در این زمینه نظارت و بازرسی‌ توسط کارشناسان سازمان به صورت مستمر انجام می‌شود تا با احصای مشکلات ، موانع و رفع آن‌ها ،به تمامی اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

وی افزود: در راستای تحقق جهش تولید و پویش ملی “تولید، تداوم امید” ۲۶ واحد راکد استان به چرخه تولید بازگشتند، که این واحدها با مشکلات مدیریتی، حقوقی و بانکی روبرو بودند و با رفع مشکل، دوباره فعال شدند.

صادقی گفت: هم‌اکنون تعدادی از واحدهای تولیدی استان براساس ظرفیت اسمی فعالیت می‌کنند اما تعدادی نیز به ظرفیت‌های واقعی نزدیک شده و در تلاش هستند تا با افزایش تولید و ایجاد اشتغال در بازار حضور یابند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: تاکید و پیگیری مقام عالی وزارت و مسوولان استان بر این است تا صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی مورد حمایت و تشویق قرار گرفته و به ظرفیت واقعی تولید برسند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up