• شناسه خبر : 33766
  • تاریخ انتشار : 26 مرداد 1399 - 12:50

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: برنامه محوری سرلوحه‌ی فعالیت‌های دستگاه تعلیم و تربیت است، و نواحی و مناطق باید برنامه‌های مدارس را بر مبنای فعالیت‌های پیش بینی شده در برنامه اجرایی سال ۱۳۹۹ در راستای سند تحول بنیادین پیگیری نمایند.

دانش آموز مدرسه
مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: برنامه محوری سرلوحه‌ی فعالیت‌های دستگاه تعلیم و تربیت است، و نواحی و مناطق باید برنامه‌های مدارس را بر مبنای فعالیت‌های پیش بینی شده در برنامه اجرایی سال ۱۳۹۹ در راستای سند تحول بنیادین پیگیری نمایند.

احمد ناصری اظهار داشت: بسته‌ انتظارات ازمدارس(سیاست ها وبرنامه های) نواحی و مناطق به منظور هماهنگی بین واحدها و حذف برنامه¬های موازی، افزایش احساس تعلق سازمانی و همسو شدن هدفهای مدارس با هدف¬ها و سیاست¬های سازمانی، به تفکیک دوره‌های تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم توسط کارگروههای تدوین برنامه نواحی ومناطق استان تهیه شده است.

ناصری افزود: مدیران مدارس، بر اساس ماده ۵ آیین نامه اجرایی مدارس؛ با تشکیل شورای مدرسه وکارگروه تدوین برنامه سالانه مدارس؛ فعالیت¬های اعلام شده در قالب سیاست¬ها و برنامه¬ها را با بهره گیری از دیده‌گاه‌های همکاران وصاحب نظران وکارگروه و با بهره گیری از تجارب قبلی، در دوره ابتدایی از قالب طرح تدبیر و در دوره متوسطه از قالب طرح تعالی نسبت به تدوین برنامه سالانه خود اقدام نمایند.

وی ادامه داد: باتوجه به بازگشایی مدارس از۱۵شهریورماه برنامه سالانه مدارس مبتنی برسیاست¬ها وبرنامه¬های نواحی و مناطق و مقتضیات منطقه¬ای تا بازگشایی مدارس باید تدوین شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنانش گفت: مدیران مدارس در راستای مدرسه محوری و خلاقیت و نوآوری می توانند با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های واحد آموزشی و اولویت ها و مقتضیات منطقه ای، فعالیت‌های موردنیاز مدارس را طراحی و در برنامه به فعالیت های ابلاغی اضافه نمایند.

احمد ناصری با عنوان اینکه اینکه تربیت تمام ساحتی دانش آموزان بر اساس سند تحول بنیادین یکی از اهداف اصلی  برنامه‌ سال ۱۳۹۹ است، تصریح کرد: مدیران مدارس مراقبت کنند که تمام فعالیت‌های اجرایی در مدرسه براساس بند ۳-۳ بخشنامه ۱۱۶/۱۴۰-۰۳/۰۲/۱۳۹۹ وزرات آموزش و پرورش در راستای تقویت برنامه درسی؛ تحقق اهداف دوره‌های تحصیلی و بر اساس ساحت های شش‌گانه تربیتی باشد.

گفتنی است اداره کل آموزش و پرورش استان بر اساس بخشنامه وزارت متبوع برنامه سال ۹۹ را تا پایان خردادماه را به مناطق و نواحی تدوین و ابلاغ کرده است بر این اساس نواحی و مناطق نیز برنامه ها و انتظارات ازمدارس(سیاست ها و برنامه های) را تا ۱۵ مردادماه به مدارس ابلاغ نموده اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up