• شناسه خبر : 33780
  • تاریخ انتشار : 26 مرداد 1399 - 02:14

مدیرکل امور اجتماعی و شوراهای استانداری اردبیل گفت: امر به معروف و نهی از منکر از ملزومات زندگی اجتماعی بوده و عمل به آن برای سلامت جامعه ضروری است.

امر به معروف

محمد سیمزاری روز یکشنبه در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهارداشت: امر به معروف و نهی از منکر در یک یا چند موضوع خلاصه نمی‌شود و برای عموم اعمالی که در جامعه جریان دارد مصداق می‌یاید.
وی بیان کرد: سلامت انسان‌ها از لحاظ جسمی، روانی و اجتماعی در سلامت دیگری نقش دارد و همه در قبال دعوت همدیگر به صفات نیک و انسانی در جامعه مسوول هستند.
سیمزاری با اشاره به شیوع کرونا به عنوان یک بیماری ویروسی قابل سرایت گفت: در این خصوص نوع رفتار و ارتباط یک فرد در سلامت دیگران تاثیرگذار است و انسان‌ها تذکرات لازم را برای پرهیز از تهدیدهای سلامتی به همدیگر ارائه می‌کنند.
وی افزود: در خصوص سایر موضوعات و رفتارهای اجتماعی و دینی نیز باید اقدامات به همین شیوه باشد و همه خود را در قبال رفتارهای دیگران مسوول ببینند.
مدیرکل امور اجتماعی و شوراهای استانداری اردبیل ادامه داد: باید امر به معروف و نهی از منکر از معانی اخص که به آن نسبت داده شده خارج شود و برای تمام حوزه‌ها عملیاتی شود.
وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر تنها در حجاب و اعمال فریضی محدود نیست و برای صیانت از زندگی اجتماعی لازم است تعریف عمومی آن اجرایی شود.
سیمزاری با اشاره به ظرفیت فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی ضرورت عمل به این واجب فراموش شده در جامعه خواستار همکاری رسانه‌ها ، حوزه‌های مرتبط و عموم مردم در این خصوص شد.
وی به قرار گرفتن در آستانه ماه محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و از متولیان فرهنگی و دینی خواست به صورت عملی و میدانی در ترویج این فریضه گام بردارند.
در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی استان اردبیل راهکارهای لازم در راستای ترویج این فریضه و برنامه‌های پیشنهادی خود را ارائه کردند.
هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر از روز ۳۱ مرداد تا ششم شهریورماه و شعار این هفته “نهضت حسینی ، مطالبه‌گری و فرهنگ‌سازی ” انتخاب شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up