• شناسه خبر : 33796
  • تاریخ انتشار : 26 مرداد 1399 - 10:30

مرد جوان وقتی برای گرفتن کد بورسی خودش رفت متوجه شد که ۶ ماه قبل فوت کرده و گواهی فوت وی صادر شده است. این مرد جوان وقتی به بهشت زهرا رفت با سنگ قبرش روبرو شد.

حوادث

شهرخوان:صبح روز یکشنبه ۲۵ مرداد امسال مرد ۴۲ ساله با حضور در دادسرای امور جنایی تهران ادعا کرد وقتی پیگیر کارهایش برای گرفتن کد بورسی شده متوجه شده است که ۶ ماه قبل به کام مرگ فرو رفته است.

حامد ۴۲ ساله که یک دختر ۲ ساله دارد ۶ ماه قبل متوجه شد که یارانه اش قطع شده و با توجه به اینکه شغل آزادی دارد و گردش مالی حسابش زیاد است احتمال داد که به خاطر گردش مالی اش یارانه اش را قطع کرده اند و چندی بعد نیز بسته معیشتی اش نیز قطع شده که با توجه با قطع شدن یارانه اش ماجرا را زیاد جدی نمی گیرد.

این مرد پس از مدتی با توجه به خرید سهام دولتی برای راه اندازی و دریافت کد بورس به پیشخوان دولت مراجعه می کند که در آنجا اعلام می کنند که سیستم مشکل پیدا کرده و مشخصات شما مغایرت دارد برای پیگیری بیشتر به خود بورس مراجعه کند.

حامد به اداره بورس رفت و وقتی پیگیر کارهایش شد با صحنه عجیبی روبرو شد، نام و مشخصات حامد با توجه به جواز دفن در سامانه فوت شده ثبت شده است.

مرد جوان وقتی شنید فوت کرده است به به اداره ثبت احوال رفت و پیگیر ماجرای مرگش شد و شنید روز ۸ بهمن سال ۹۸ جواز دفن وی صادر و در بهشت زهرا «س» دفن شده است.

مرد جوان به بهشت زهرا رفت و وقتی با سنگ قبر مشکی که روی آن نام و نام خانوادگی اش خودش روبرو شد و موضوع مهم این بود که نام خانوادگی حامد مشابه دیگری ندارد و نمی تواند تشابهه فامیلی پیش آمده باشد.

گواهی فوت مرد زنده

حامد به سراغ پزشکی که گواهی فوت او را صادر کرده بود رفت و متوجه شد که روز ۸ بهمن ماه سال گذشته بدن نیمه جان مردی به یکی از بیمارستان های شهرری منتقل می شود که وی روی تخت بیمارستان به کام مرگ فرو رفت و با توجه به مدرک شناسایی که همراه مرد جوان بوده گواهی فوت وی را صادر می کند.

احراز هویت

حامد با حضور در دادسرای امور جنایی خواست تا هویت فوت شده اش بازگردد تا در بتواند کارهایش را با مدارکش انجام دهد که در این مرحله بازپرس ویژه قتل دستور داد تا از جسد مرد دفن شده انگشت نگاری شود تا هویت و خانواده وی شناسایی شود و احراز هویت حامد نیز صورت گیرد تا در اداره ثبت احوال مشخصات وی به عنوان یک فرد زنده ثبت شود.

زندگی پوچ

حامد می گوید بعد از این ماجرها و وقتی سنگ قبر خودم را دیدم، نگاهم به زندگی تغییر کرد و تازه متوجه شدم که برای زندگی نباید زیاد خودمان را ناراحت کنیم چون مرگ در یک قدمی انسان است و با ثبت یک مهر همه دارایی و اموال آدم از بین می روددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up