• شناسه خبر : 33837
  • تاریخ انتشار : 27 مرداد 1399 - 11:30

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اطلس تحصیلی مدرسه ای باید کلاس به کلاس اجرا شود، گفت: مدیران مدارس باید…

دانش آموز مدرسه
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اطلس تحصیلی مدرسه ای باید کلاس به کلاس اجرا شود، گفت: مدیران مدارس باید بر اساس اطلس پوشش تحصیلی، دانش آموزان را با مدل های آموزشی و پرورشی مشخص تحت تعلیم و تربیت قرار دهند.

 علیرضا کاظمی در جلسه پروژه مهر ۹۹ که در خانه معلم اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: پروژه مهر نماد تحول در مدیریت و نماد حرکت آموزش و پرورش در مسیر تحقق اهداف تعیین شده می باشد.

کاظمی با اشاره به بازگشایی مدارس در شرایط مطلوب اظهار داشت: اگر در مهرماه آغاز خوبی داشته باشیم مطمئنا می توانیم به یک فرجام خوب برسیم.

وی با عنوان اینکه پروژه مهر نشانی از مدیریت اجرایی مبتنی بر برنامه ریزی همه جانبه می باشد، تصریح کرد: تمامی فعالیت های پروژه مهر برای مخاطبین آموزش و پرورش می باشد، بنابراین اگر این فعالیت ها منجر به ایجاد انگیزه، ارتباط، و اعتماد در مخاطبین نشود بدون شک نتیجه خوبی عاید آموزش و پرورش نخواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان ساخت: ناپایداری شرایط موجود می طلبد تا با صرف وقت بیشتر بتوانیم برنامه ریزی منعطف و متفاوتی در بخش های مختلف داشته باشیم، که در این صورت موفق خواهیم شد خدماتی با کیفیت عالی و بدون وقفه ارائه دهیم.

علیرضا کاظمی با بیان اینکه سیاست گذاری آموزش و پرورش با تمام ظرفیت های خود برای شروع یک سال تحصیلی خوب می باشد، گفت: اگر در این فضای جدید برنامه ریزی خوبی داشته باشیم این تهدید به یک فرصت تبدیل خواهد شد.

کاظمی با بیان اینکه همه ابعاد آموزش و پرورش تحت تاثیر این شرایط قرار گرفته است از حاضرین در جلسه خواست تا برنامه ریزی های هماهنگ و منسجمی با نگاه به همه ابعاد پروژه مهر داشته باشند.

وی خواست تا برنامه ریزی درسی بطور کامل، با کیفیت و در هر شرایط ممکن اجرا شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل با تاکید بر حفظ سلامت و تامین امنیت دانش آموزان در مدارس گفت: بدون شک آموزش و پرورش استان ها با توجه به اقتضائات خود باید شرایطی را ایجاد کنند تا  موارد مطرح شده تحقق پیدا کند.

علیرضا کاظمی در ادامه بیان داشت: هر مدیر مدرسه ای بعنوان مدیراجرایی بایستی برای هر سه وضعیت سفید، زرد و قرمز برنامه آموزشی منعطفی داشته باشد در غیر اینصورت آمادگی لازم را برای سال تحصیلی جدید نخواهد داشت.

کاظمی همچنین مشارکت خانواده ها را در آغاز سال تحصیلی پیش رو مهم ارزیابی کرد و گفت: انجمن اولیا و مربیان می تواند برای ایجاد انگیزه مشارکتی در اولیا ، اقدامات استان را در رابطه با پروژه مهر و در قالب یک بسته در اختیار والدین قرار دهد.

وی در پایان به پیوست رسانه ای قوی تاکید کرد و اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم آحاد جامعه و نهادهای ذیربط را با آموزش و پرورش همراه سازیم نباید از قدرت رسانه ای غافل بماندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up