• شناسه خبر : 33847
  • تاریخ انتشار : 27 مرداد 1399 - 11:39

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از حاکمیت شرایط ناپایدار جوی تا روز چهارشنبه در استان خبر داد و گفت: آسمان استان غالباً ابری و مه آلود بوده و بارش باران دور از انتظار نیست.

هوا

سیاوش محمدی بیان کرد: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده طی دو روز آینده با فعالیت سامانه سرد و بارشی، شرایط جوی در استان ناپایدار بوده و آسمان استان غالباً ابری و مه آلود، گاهی با بارش باران به‌ویژه از عصر امروز تا فردا شب پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: پیش بینی می‌شود با ماندگاری پرفشار سطح زمین در منطقه، در بیشتر ساعات وزش باد شرقی در سطح استان تداوم داشته و باعث ماندگاری خنکی هوا به ویژه در ساعات شبانه خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از کاهش ناپایداری جوی در روز چهارشنبه خبر داد و تصریح کرد: طی روز چهارشنبه هفته جاری آسمان استان نیمه ابری بوده، به‌تدریج از شدت ناپایداری‌ها کاسته می‌شود.

محمدی ادامه داد: از روز پنجشنبه (۳۰ مرداد) با پایداری شرایط جوی، آسمان استان صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اعلام هشدار سطح زرد در استان، تا روز چهارشنبه با شمالی شدن جریانات هوا، بارش برف در ارتفاعات قله سبلان، سیلابی شدن رودخانه‌ها، تداوم کاهش دما و بارش باران، توصیه می‌شود مردم از اطراق در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات به ویژه در ساعات عصر و انجام پروژه‌های عمرانی در ساعات بعد از ظهر و عصر خودداری کنند و همچنین دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها نیز کنترل شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up