• شناسه خبر : 33941
  • تاریخ انتشار : 28 مرداد 1399 - 12:34

در هفته ها و روزهای اخیر شاهد آسفالت ریزی برخی از روستاهای شهرستان گرمی هستیم  که نفس قضیه اقدام مناسب و شایسته ای از جانب مسئولان در راستای محرومیت زدایی مناطق روستایی محسوب می شود.

آسفالت
✍سید یعثوب حسینی
در هفته ها و روزهای اخیر شاهد آسفالت ریزی برخی از روستاهای شهرستان گرمی هستیم  که نفس قضیه اقدام مناسب و شایسته ای از جانب مسئولان در راستای محرومیت زدایی مناطق روستایی محسوب می شود اما  بررسی های میدانی و برابر اظهارات یک منبع آگاه، گویای این  است که این عملیات دربین روستاهای بخشهای سه گانه شهرستان یعنی انگوت ،موران و بخش مرکزی عادلانه صورت نگرفته وشاهد  ایجاد توازن توسعه در مناطق مختلف نیستیم.
در مدت ماههای اخیر عملیات آسفالت ریزی توسط اداره راهداری و بنیاد مسکن درمجموع  در روستاهای بخش انگوت ۱۳ کیلومتر،در بخش مرزی موران ۳ کیلومتر و در بخش مرکزی صفر کیلومتر انجام یافته و لذا بایستی توسعه مناطق مختلف شهرستان بصورت متوازن اتفاق بیفتد و اهالی روستاها بطور عادلانه از خدمات بهره مند شوند.
باید به شاخص های توسعه در مناطق مختلف شهرستان توجه شود تا شاهد ایجاد عدالت باشیم؛ چرا که ایجاد عدالت و توازن در مناطق مختلف وظیفه  مسئولان و متولیان شهرستانی است.
این سیاست یک بام و دو هوای متولیان امور در شهرستان در روزهای اخیر فریاد فیاضی بخشدار مرکزی گرمی را هم در جمع دهیاران درآورد و وی با انتقاد از عملکرد مدیر کل بنیاد مسکن استان و مسئول بنیاد مسکن شهرستان اظهار نمود: مسئولان بنیاد مسکن اقدام موثری در بحث آسفالت روستاها ،اجرای طرح هادی ، اصلاح نقشه طرح هادی علیرغم پیگیریها و قول مساعد اقدامی ننموده، چرا که قرار براین بود در تابستان امسال شاهد آسفالت حداقل ۵ روستا در بخش مرکزی باشیم.
مسئولین بنیاد مسکن صراحتا اعلام نمایند که شاخص آسفالت و توزیع اعتبارات تخصیصی در بخشهای دیگر شهرستان چه بوده است.
بخشدار مرکزی همچنین با انتقاد از عملکرد ادارات حمل ونقل جاده ای وبرق شهرستان تصریح کرد: علت بلاتکلیف ماندن آسفالت ریزی و روکش آسفالت روستاهای بخش مرکزی بخصوص روستاهای آنتنی (روکش آسفالت روستای زنگیر ، آسفالت مسیر گردشگری داشدیبی ) چه می باشد. و علیرغم پیگیریها و تخصیص اعتبارات هنوز اقدامی انجام نیافته است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up