• شناسه خبر : 33955
  • تاریخ انتشار : 28 مرداد 1399 - 12:55

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرعین از برگزاری مسابقه کتابخوانی مجازی از محرم تا صفر در شهرستان سرعین خبر داد.

کتاب

عیدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرعین از برگزاری مسابقه کتابخوانی به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری و عزاداری ماههای محرم و صفر و نیز گرامیداشت چهلمین ساللگرد دفاع مقدس در قالب فضای مجازی در شهرستان سرعین خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این برنامه فرهنگی تعمیق ارزشهای مذهبی و حسینی در بین تک تک آحاد جامعه و به ویژه جوانان و نیز بسط و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان تمام سطوح اقشار جامعه می باشد.

وی در ادامه بسط ارزشهای دینی و مذهبی را عامل مهم سلامت فرهنگی و اجتماعی در جامعه دانست و افزود: امروزه ثابت شده ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی یکی از علل مهم رشد و توسعه جوامع پیشرفته بشری بوده و در کاهش آسیب های اجتماعی نقش بسزایی دارد.

عیدی درباره نحوه برگزاری این مسابقه تصریح کرد: جلد اول کتاب حماسه حسینی استاد شهید مرتضی مطهری به عنوان منبع مسابقه معرفی می گردد و در طول این دو ماه محرم وصفر هر هفته یک سوال از این کتاب طراحی و اعلام می گردد و هر هفته به ۴ نفر از برگزیدگان مسابقه هدایای نقدی و یک جلد کتاب نفیس اهدا می گردد.

این مسابقه با همکاری و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرعین، معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، موسسه فرهنگی هنری بامداد اشراق اردبیل، رسانه فضای مجازی سرعین شهریمیز، رسانه فضای مجازی چشمه لر و رسانه فضای مجازی سروش سبلان برگزار خواهد شددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up